Půjčky

3 rady, jak dosáhnout na výhodnější půjčky

Toužíte po výhodnější půjčce s nízkými úroky. Pokud splníte určité podmínky a dokážete poskytovatelům, že jste spolehliví, včas splácíte a je u vás nízké riziko, že se dostanete do finančních potíží, můžete dosáhnout na výrazně lepší půjčky. Pomoci vám mohou některé z těchto tří rad.  

Ukažte svou bonitu 

Vyšší úrokové sazby jsou většinou pro lidi, u kterých hrozí riziko, že nebudou splácet. Zpravidla se tak vyskytují hlavně u půjček bez doložení příjmů nebo v rámci půjček bez registru. Pokud chcete dosáhnout na lepší podmínky, vyberte si půjčky s přísnějšími způsoby prověření, kde například doložíte svůj pravidelný příjem ze zaměstnání, uvidí, že nemáte záznam v registru dlužníků a podobně.  

Vytvořte si kladnou úvěrovou historii 

Výraznou pomocí je také kladná úvěrová historie. Díky úspěšně splaceným předchozím půjčkám si bude poskytovatel jistější, že i v tomto případě vše bude řádně a včas zaplaceno. U každé půjčky se proto snažte dodržovat důležité termíny a neopožďovat se s jednotlivými splátkami. V rámci opakovaných půjček u jednoho poskytovatele je často možné čerpat i řadu jiných výhod.  

Nechte si vypracovat nabídku na míru 

Běžně dostupné kalkulačky půjček jsou sice pěkně a přehledně zpracované, ale mohou zde být uvedená čísla, která platí i pro lidi s horší bonitou. Zajít na pobočku a nechat si zpracovat nabídku na míru se vyplácí hlavně v situacích, kdy si chcete půjčit větší obnos peněz. Ideální je udělat více takových návštěv a porovnat dané nabídky. Nebojte se klidně ukázat, co vám nabídly u konkurence, protože to může jiného poskytovatele donutit, aby šel ještě o kousíček níž. A pokud jde o hypotéku či úvěr v řádech sto tisíců korun, počítá se každý desetina procenta směrem dolů, takže se nebojte věnovat trochu času výběru nejvhodnějšího finančního produktu.