Práce

Brigádníci se radují. Letošní Vánoce jsou pro ně zlatým dolem

Během vánočních svátků si mohou všichni ti, kteří si chtějí přivydělat, přijít k dost dobrým penězům. Může za to ostatně fakt, že brigádníci mohou dostat i více jak dvě stovky na hodinu, což je mnohem více, než kolik mají běžní zaměstnanci na hlavní pracovní poměr. Zaměstnavatelé mají během vánočních svátků honičku a moc dobře vědí, že za malé peníze k nim nikdo pracovat nepůjde. A jelikož si nemohou vybírat, jelikož opravdu není, z čeho si vybírat, musí se takzvaně “plácnout přes kapsy”. Jen tak mohou vánoční šílenství přežít bez jediné újmy.

Pokud bychom letošní rok srovnali s roky předcházejícími, došli bychom k závěru, že je dnes situace pro zájemce o brigádu mnohem příznivější. Přece jen ještě před několika lety bylo doslova nemožné získat brigádu, nyní brigádu získáme takřka hned – a ještě za peníze, o kterých se nám v životě nesnilo.

Nízká nezaměstnanost nutí zaměstnavatele k opravdu razantním činům, k nimž by v minulosti nejspíše nikdy nepřistoupili. O brigádníky je letos zájem tak obrovský, že si i během pár týdnů mohou všichni brigádníci vydělat opravdu velmi slušné peníze.

Chcete si také přivydělat?

Jestli vám v předvánočním čase zbývá nějaký ten čas k dobru, doporučujeme volno zaplnit brigádami, díky nimž přijdete k opravdu skvělým penězům. Největší poptávka je v současné době v logistických centrech internetových obchodů, které mají před vánočními svátky opravdu honičku. Hledají se taktéž pracovníci do skladů, do balících linek, konkrétně se shání i kurýři, kteří budou objednané zboží dodávat včas.

Nejvíce pracovníků shání pobočky Amazonu. Firma nabízí opravdu skvělé peníze, lidé však v mnohých zemích už stávkují – upozorňují tím vedení na to, že oni nejsou stroje.

Odměny rostou dnem i nocí

Zatímco v létě si mohl manipulant ve společnosti PPL vydělat zhruba 110 korun za hodinu, nyní si může vydělat až 140 korun za hodinu, což je v konečném důsledku obrovský rozdíl. Brigádníci na České poště si mohou sáhnout až na 170 korun za hodinu, což nelze s dřívějšími odměnami ve výši 110 korun za hodinu srovnávat.