Práce

Co bude novým benefitem?

Najít si v dnešní době zaměstnání, které by nás bavilo, je naprosto lehké, pokud tedy víme, co bychom chtěli dělat. Pokud nevíme, co bychom chtěli dělat, kde bychom chtěli pracovat, většinou jenom bezcílně bloudíme a snažíme se získat hlavně dobře placenou pozici. V dnešní době hraje velkou roli hlavně výplata, ale taky i různé benefity. Přece jenom benefity jsou to, co nám zpříjemňuje i to nejméně sympatickou práci. Mezi nejoblíbenější benefity samozřejmě patří třináctý a čtrnáctý plat, ale taky mezi ně patří velice oblíbené zapůjčení elektroniky, firemní automobil nebo dovolená navíc. V současné době se hledá i takové zaměstnání, které nabízí práci z domova (což ale není benefit pro každého). V novém roce se nám začne nabízet další benefit, který ocení hlavně knihomolové.

V nedávné době se schválila novela zákona o dani z příjmů. Ta vyjde v platnost první lednový den a bude umožňovat firmám nový benefit, který mnozí zaměstnanci rozhodně ocení.

O jaký benefit se bude jednat?

Tím benefitem je příspěvek na knihy s daňovým zvýhodněním. Nyní mezi benefity patřily nejen výše zmiňované, ale k těm daňovým benefitům se řadily příspěvky na kulturní, vzdělávací nebo sportovní aktivity. Nově k těmto benefitům přibydou karty nebo poukázky v knihkupectvích, což je velice krásný benefit, který ocení nejen rodiny s dětmi, ale i knihomolové či ti, kteří se pomocí knih vzdělávají.

Samozřejmě tyto benefity nebude moct nabízet kdejaká firma, ale jenom ta, která bude mít uzavřenou smlouvu s jejich provozovatelem.

Jak to bude s daněmi?

Tento příspěvek bude samozřejmě osvobozen od daní a pojistného pro zaměstnance.

Kromě tohoto nového benefitu máme pro vás jednu zajímavou zprávu – od ledna by se měla taky zvýšit hodnota stravenek, které jsou taky čím dál oblíbenějším benefitem, který využívá skutečně mnoho z nás. Můžete se tak radovat! Kdo ví, třeba se ještě přijde s něčím dalším.