V čem přemýšlí úspěšní jinak než ostatní?

Uspět a zbohatnout chce pravděpodobně každý. Jenže aby k tomu vůbec mohlo dojít, je důležité mít správně nastavenou mysl. Ne nadarmo se říká, že to, na co myslíte, si přitahujete do života. A právě myšlení je ten hlavní rozdíl mezi bohatými a úspěšnými a těmi ostatními. Pojďme si říct konkrétní věci, v nichž ti, co uspěli, myslí zcela jinak než ti na druhé straně. Třeba zjistíme, v jakých směrech své myšlenky změnit. 

Minulost změnit nemůžeš, ale budoucnost ano 

Neúspěšní lidé mají většinou tendenci se až příliš zabývat minulostí. Přemýšlí nad tím, co by bylo, kdyby se tehdy rozhodli jinak. Nebo jaké následky mají jejich chybné kroky, ke kterým dříve došlo. Je třeba konstatovat, že minulost změnit nelze. Ať už nad ní strávíme jakkoli dlouhou dobu, nedojde k žádné změně. Proto bychom tento čas měli raději zaměřit na budoucnost, kterou ještě změnit lze.  

Milionáři svou energii koncentrují jenom na budoucnost a jsou připraveni ji tvořit tak, jak chtějí. Jak kdysi řekl známý miliardář Richard Branson – minulost je minulost, nemůžete ji změnit. Takže i když něco někdy uděláte zle, výčitky jsou jenom ztrátou času a měli byste jít dál. 

Bez akce to nepůjde 

Myslet na nějakou skvělou věc, na úspěch nebo bohatý život, který v budoucnu budete žít, je jedna věc, ale udělat ten první krok proto, abyste tohoto dosáhli, to je věc druhá. Bohužel pokud se zůstane jenom u myšlenek, nedosáhne se kýženého úspěchu. A je to ostatně logické – nikdy nic nespadne do klína. 

Proto nesázejte na výhru v loterii. Pravděpodobně se na vás štěstí neusměje. Spíše si, stejně jako řada bohatých a úspěšných, jenom vyhrňte rukávy a pusťte se do práce. 

Je to jenom ve vašich rukou 

Vzpomeňte si na staré známé přísloví, a sice jaké si to uděláte, takové to máte. A ve skutečnosti je to jenom ve vašich rukách. Bohatí na to dnes a denně pamatují, proto vytváří život sami. Neobviňují ostatní, berou za své rozhodnutí veškerou zodpovědnost.