Podnikání

Česko a jeho zdravotnické startupy, o kterých určitě uslyšíte

Mezi námi se najdou lidé, kteří se tím, že bydlí v České republice, chlubí, jiní jsou však spíše pohoršeni. Ve skutečnosti bychom se však mohli poplácat po rameni, jelikož žijeme v zemi, která je sice malá v porovnání třeba s Ruskem nebo Spojenými státy, na druhou stranu zde vznikají opravdu velké věci. Za zmínku stojí například startupy, o nichž ještě uslyšíme!  

Obecně lze říct, že jsme dobří v oblasti internetu a technologií. Bezesporu jste už slyšeli třeba o routeru Turris, který má mapovat kyberhrozby. Nebo jste taky mohli slyšet o zabezpečovacím zařízení Angee. I to totiž vzniklo díky zlatým českým ručičkám.  

Kromě toho jsme se však nedávno vytáhly s aplikacemi, startupy a projekty, které se pojí se zdravotnictvím. Právě o nich jednoznačně ještě uslyšíme, mají obrovský potenciál.  

Záchranka 

Aplikace a také náramek Záchranka – o tomto projektu jste už možná mohli slyšeli, jelikož se o něm často zmiňují i reportéři v televizních novinách či v podobných televizních pořadech. Původně se sice mělo jednat jenom o mobilní aplikaci, ale tak se tak chytla, že se později založil i náramek, kterým si hravě můžete přivolat záchrannou službu.  

Jedním jediným tlačítkem si člověk může zavolat záchranku. Po stisknutí tlačítka se odešlou údaje o poloze prostřednictvím GPS v telefonu záchranné službě, osobní i zdravotní údaje se následně spárují s probíhajícím hovorem.  

Mindpax 

Zatímco o aplikaci Záchranka jste už pravděpodobně slyšeli, o aplikaci Mindpax jste možná ještě neslyšeli. Jedná se o aplikaci, která dokáže zkvalitnit život pacientům, kteří trpí bipolární afektivní poruchou. Toto onemocnění bylo dříve známé také jako maniodepresivní psychóza.  

Aplikace dokáže prostřednictvím náramku zjišťovat stav pacienta a dokáže také předpovědět riziko spáchání sebevraždy.