Podnikání

Chyby, která ničí váš byznys

Znáte ten pocit, když ve svém životě chcete něco změnit, ale nedaří se vám to? Zkoušíte to čas od času znovu a znovu, ale vždy to velmi rychle vzdáte? Je to velmi frustrující a demotivující, že? 

Ve skutečnosti to není tak složité. Musíte se pouze vyhnout určitým chybám, které s největší pravděpodobností děláte. Nemusíte se bát, že byste to nezvládli. Chybovat je lidská a naprosto přirozená vlastnost. Pokud si budete vědomi, že tyto chyby sami děláte, můžete je díky tomu napravit a odstranit. 

Chceme moc věcí najednou 

Ať se vám to zdá možná jako klišé, je to přesně tak. Není nikterak jednoduché začít dělat několik důležitých a podstatných změn najednou. Je potřeba si změny postupně rozložit a aplikovat jednu po druhé. Pokud jste se například rozhodli, že zhubnete, s největší pravděpodobností se budete snažit dělat velmi rychle najednou následující činnosti: 

  • Jíst více ovoce a zeleniny. 
  • Jíst pravidelně. 
  • Jíst podle konkrétní diety. 
  • Hodně pít. 
  • Začít cvičit. 
  • Vykonávat určitý sport. 

Ve skutečnosti by vám ale mnohem více pomohlo začít pouze s jednou ze zmíněných činností a teprve až se z ní stane zvyk, je moudré přibrat další. 

Ptáte se proč? 

Je to z jednoduchého důvodu. Pokud chcete moc věcí najednou, provádíte rázově hodně změn, na které vaše tělo a mysl nejsou připravené. V důsledku toho se vám s největší pravděpodobností stane, že snažení o tyto činnosti vzdáte, a to dokonce o všechny najednou. Ve výsledku je tedy z hordy dobrých návyků vůbec žádný. 

Začínáme rovnou konat 

Je to tak. Pokud si dáte například novoroční předsevzetí a rozhodnete se, že zhubnete nějaké to kilo, nejspíš si v hlavě nastavíte datum 1.1. následujícího roku jako den, kdy začínáte s hubnutím a budete se o to pokoušet. Mnohem lepší by ale bylo o tom, co máte v plánu pouze začít přemýšlet a připravit svou hlavu na to, aby pochopila, že bude třeba něco ve svém životě změnit a přijmout.  

Změny je pak potřeba začít aplikovat pozvolna a postupně tak, aby je naše tělo dokázalo přijmout jako jednotlivé zvyky. Vzpomeňte si například, jak dlouho jste se učili čistit si každý večer a každé ráno zuby. Také vám to rodiče museli v dlouhém časovém údobí neustále připomínat. 

Pokud tedy chcete začít měnit něco, co vám ve svém životě připadá důležité, jistě si to předem dobře promyslete a nesnažte se tlačit na pilu. Rozumné je měnit svůj život postupně a plynule.