Práce

Dát výpověď a odcestovat. Ale kde se bude lépe žít?

Máte toho tady už dost? Chcete od základů změnit svůj život? Pak byste neměli zapomenout na to, že stačí udělat jenom dvě věci, a sice dát výpověď v práci a zcela změnit svůj život. Žijeme ve světě plném možností a člověk by byl opravdu hlupákem, pokud by možnosti, které mu jsou dnes a denně nabízeny, nevzal do svých pěstí a nevyužil je.  

Pokud máte pocit, že byste měli opravdu změnit svou práci, že byste měli sbalit kufry a odjet někam daleko, máme pro vás tipy na místa, kam byste se měli vydat, kde vás budou čekat příležitosti a kde se vám bude žít pravděpodobně lépe.  

Portugalsko 

Jenom si to představte – každé ráno se probouzíte s pohledem na moře. Portugalsko tento pohled nabízí, zároveň nabízí klid a pomalost. Ne nadarmo se o této zemi říká, že zde lidé žijí trochu pomaleji. Jenže žít pomalu, to je přesně to, co lidem ve velkých městech chybí. Dnes lidé neustále někam spěchají a neužívají si okamžiků, kdy jsou jenom spolu sami. Navíc vás v Portugalsku bude čekat neustále dobré počasí, na evropské poměry je zde počasí skvělé po celý dlouhý rok.  

Kostarika 

Žít trochu jako trosečníci – to vám nabízí Kostarika, která je pro všechny, kteří chtějí žít především venku. Kostarika je známá především pro své typické aktivity, jako je rybaření, golf nebo také jízda na kole či surfování. To s sebou nese například to, že zhubnete, jelikož svůj čas budete opravdu vyplňovat sportovními aktivitami. Kromě jiného jsou zde náklady na život nižší třeba v porovnání s Panamou, kdy jsou na Kostarice až o pětinu nižší.  

Kolumbie 

Žít v zemi, v níž ještě nedávno vládl Pablo Escobar. To je pro mnohé lidi velice lákavé. Kolumbie patří k oblíbeným místům pro život, důvodem toho je především cenová dostupnost, přesto kvalitní zdravotnická péče a levní žití. Nejvíce se jezdí do Medellínu, a to díky tomu, že je zde poměrně rozvinutý průmysl.