Ekonomika

Ekonomická krize je příležitostí pro nejednoho investora

V současné době se neustále mluví o ekonomické krizi. Ta bezesporu naši republiku sužuje, ovšem ještě více ji sužuje koronavirová krize. Ta ekonomická krize se ještě projeví, a to v plné palbě ve chvíli, kdy koronavirus začne ustupovat. Pokud patříte k lidem, kteří moc dobře sledují ekonomiku a dění na ekonomickém trhu, pak jste možná přemýšleli nad tím, že pustíte své úspory a že budete investovat. To je opravdu skvělý nápad! 

Nejeden úspěšný podnikatel ví, že krize přináší také obrovskou příležitost. Ekonomika aktuálně není v nejlepší kondici, peníze potřebuje, proč by tedy neměla přijmout vaše peníze, které se rázem stanou něčím, co vám aktivně vydělává? 

Do čeho ale investovat, aby to bylo bez rizika? 

Zejména začínající investoři se však ptají, do čeho investovat, aby o peníze nepřišly. Bohužel je třeba konstatovat, že s rizikem ztráty peněz se do investování vstupuje. Není to obor, ve kterém byste měli jistotu. Právě naopak platí, že čím rizikovější bude investování, tím výnosnější pak může být.  

Je však třeba říct, že existují investice, které jsou opředeny nižším rizikem než jiné. Mluvíme například o dluhopisech, kde se však nebudete radovat z vysokého zisku. Dluhopisy jsou většinou něčím, co není spojeno s vysokým úrokem. Raději investujte do ETF, což jsou skupiny akcií společností. Nejedná se o takové riziko, jako jsou klasické akcie, ale mluvíme tu o poměrně výhodném investování, které je dlouhodobé.  

Když chcete ono riziko 

Pokud jste odhodlaní vstoupit do rizikovějšího světa, doporučujeme vyzkoušet štěstí u akcií. Je sice důležité se o ně zajímat a pravidelně je kontrolovat, na druhou stranu to může přinést opravdu krásné peníze.  

Ať už se ale rozhodnete vstoupit do světa rizikovějších nebo méně rizikových akcií, nezapomeňte na jednu věc, a sice že každý zisk je třeba zdanit.