Hlavní rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami
Dostali jste se do situace, v níž si potřebujete vzít osobní půjčku? Většinou se osobní půjčky berou z toho důvodu, že se pokazil automobil a je buď nutné uhradit opravu vozu, nebo se musí koupit zbrusu nový automobil. Taktéž se berou půjčky na věci, které chceme, ale zatím si je nemůžeme dovolit, půjčujeme si i na to, co potřebujeme, ale finanční rezerva bohužel nestačí. V případě, že si potřebujete vzít osobní půjčku, budete se nejspíše rozhodovat nad dvěma věcmi, a sice nad půjčkami nebankovními a bankovními.
Na trhu se dnes doslova přetrhl pytel s nabízejícími se půjčkami. Nabízí se nejen bankovní úvěry, které se nabízely vždycky, ale dnes se nabízí také řada nebankovních půjček, které se předhání v tom, jaká je výhodnější a jaká je méně výhodná.
V případě, že se rozhodujete nad tím, pro jakou půjčku se rozhodnete, přinášíme vám hlavní rozdíly, které jsou mezi bankovními a nebankovními úvěry.
Půjčovaná částka
Hlavní rozdíl tkví v tom, kolik vám jednotlivé společnosti půjčí. Zatímco banky nemají problém půjčit člověku i miliony korun (samozřejmě za určitých podmínek, které se musí dodržet a splnit), nebankovní společnosti půjčují maximálně několik desítek tisíc korun.
Zatímco bankovní půjčky se upřednostňují v případě koupě nemovitostí nebo pozemků, nebankovní půjčky je možné upřednostnit v případě, že si potřebujete půjčit na zmiňovanou opravu automobilu nebo třeba na koupi spotřebiče do domácnosti.
Možnost zřízení půjčky
Zatímco nebankovní půjčky se mohou zřídit z pohodlí domova (jsou zřízeny za několik málo minut), bankovní půjčky je možné zřídit jen na pobočkách bank, což je bohužel zdlouhavé. Nikomu se nechce stát dlouhé hodiny na pobočkách, raději si člověk sedne k počítači s oblíbeným hrnkem kávy a půjčku si zřídí online.
To jsou hlavní rozdíly mezi bankovními a nebankovními úvěry.