Práce

Hledají se dokonce i traktoristé!

Nedostatek pracovníků sužuje Českou republiku už od začátku roku. Tato problematika stále není vyřešena, ale vzhledem k aktuálnímu dění v politické sféře se nejspíše potíže s pracovníky odloží na neurčito. Zaměstnavatelé hledají možnosti řešení opravdu kdekoliv, kde jenom můžou. Většinou se rozhodují nabízet své pracovní pozice i v zahraničí, protože v České republice, byť že je nízká nezaměstnanost, pracovníků stále není. Nezaměstnanost stále klesá pouze díky sezonním pracím, které stále nabírají schopné lidi, kteří by se starali například o vinice či kteří by byli ochotni okopávat zahrady. Nicméně ať už pracovníci dělají v oboru sezonních prací cokoliv, zaměstnanci se stále hledají například do skupiny pečovatelů. Domovy důchodů stále hledají pečovatele, kteří by jim byli schopni nabídnout své ruce, jež by pomáhaly potřebným. Ostatně díky penězům, kterých v této profesi bohužel není, se do tohoto zaměstnání zrovna dvakrát nechce jít.

Kdo ví, komu se bude chtít do profese traktoristy. V poslední době hledají především výrobci traktorů nové pracovníky, kteří by jim zaplnili prázdné pozice, které se nutně musí zaplnit co nejdříve, aby provoz nestál. Nové pracovní síly hledá konkrétně brněnský výrobce traktoru Zetor tractors. Kolik se zaměstnanců hledá? Zhruba čtyřicet.

Nejen traktoristé, ale i běžné dělnické pozice

Pokud jste se zalekli toho, že byste měli řídit traktory a jezdit s nimi po polích, nemusíte se toho bát. Společnost hledá především lidi na dělnické práce, konkrétně se shánějí brusiči, obráběči kovů a také montážní dělníci. Nábor na tyto pozice bude uskutečněn přibližně v druhé polovině tohoto roku. Proč se nábory budou konat až tak pozdě? Protože podle aktuálních odhadů se nejdříve musí stabilizovat propady prodejů na evropských trzích. To se plánuje zhruba do poloviny tohoto roku, potom hned vypukne nábor na tyto pozice.