Inspirujte se citáty Muhammada Aliho a motivujte se

O bojové sporty je dnes obrovský zájem. V tomto světě je mnoho jedinců, které lze nazvat úspěšnými a kteří si ze své profesionální kariéry sportovce udělali jeden ohromný byznys. Pravdou je, že se hodně lidí zajímá o box. Nemůžeme se tomu divit, neustále vidíme filmové snímky s touto tématikou, neustále slýcháme o tom, kolik boxeři vydělávají. Začít s boxem je skvělé, jen k tomu je třeba mít hodně síly a odhodlání. To ostatně nepostrádal Muhammad Ali, který byl a je nadále považován za nejlepšího boxera všech dob. I když je ale po smrti, zůstaly po něm jeho citáty, které dokážou nejednoho člověka popohnat až k samotnému cíli.  

Každý člověk občas potřebuje motivaci, proč se proto nemotivovat citáty nejlepšího boxera všech dob. Muhammad Ali byl ukázkou toho, že když člověk v něco věří a jde si za tím, splní se to. Je dnes zdrojem nekonečné inspirace a motivace, proto si jeho nejznámější citáty pojďme připomenout a zároveň se jimi inspirujme a motivujme. 

Citáty Muhammada Aliho 

  • “Vůle musí být silnější než schopnosti.” 
  • “Nesnášel jsem každou minutu na tréninku. Říkal jsem si ale – nepřestávej. Makej teď a po zbytek svého života žij jako šampion.” 
  • “Člověk, který nemá představivost, nemá křídla.” 
  • “Nemusím být tím, čím chcete, abych byl.” 
  • “Člověk, který se dívá na svět v padesáti stejně jako ve dvaceti, promeškal třiceti let svého života.” 
  • “Jestliže mohou vyrobit penicilin z plesnivého chleba, tak určitě můžou něco dostat z tebe.” 

O Muhammadovi 

Muhammad Ali se zapsal do dějin hlavně díky jeho soutěživé povaze, ale také díky výše zmíněným citátům, které jsou pro něj typické. Měl ohromné sebevědomí a také ovládal box, díky čemuž se stal nejlepším boxerem všech dob. Měl neuvěřitelně rychlé nohy, pro soupeře byl oříškem. Se svým svěžím rozumem dosáhl takřka všeho, čeho chtěl, ať už ve sportovním, tak v osobním životě nebo v byznysu.