Ekonomika

Jaké dotace se nabízí v rámci Nové zelené úsporám?

Stále ještě platí, že je spuštěná poslední vlna dotačního programu Nová zelená úsporám. V rámci dotačního programu je možné požádat o rovnou několik dotací, které podstatně uleví naší peněžence. Například je možné požádat o dotaci na zateplení, o dotaci na novostavbu nebo například o dotaci na výměnu oken. Na co dalšího je možné získat finanční příspěvek od státu a jak vysoký takový finanční příspěvek bude?

Dotační program Nová zelená úsporám patří v posledních letech k velice oblíbeným a vyhledávaným. Není se čemu divit, v rámci dotačního programu můžete získat opravdu velké finanční prostředky, které vám ušetří finanční rozpočet. Za dotačním programem stojí ministerstvo životního prostředí, které se rozhodlo podpořit především ty, kteří investovali nebo investují do úsporného opatření, jež povede k rapidní úspoře energií na rodinném domě. 

Aktuálně funguje poslední vlna těchto dotací, o které je možné požádat do konce příštího roku. Není jisté, jestli bude spuštěno další kolo dotací, proto neváhejte a požádejte o dotace právě nyní. Vždyť je to možné vyřídit online. 

Na výměnu oken i zelené střechy

Jak jsme zmínili, dotaci je možné získat na prakticky cokoliv, co vede k úspoře energií na rodinném domě. Jak jsme zmínili, je možné požádat o dotaci na výměnu oken nebo například o dotaci na realizaci takzvaných zelených střech. Kromě jiného se však podporuje i výstavba nízkoenergetických domků či solární panely, které taktéž stojí za znatelnou úsporou elektrické energie. 

Na co ještě je možné získat dotaci?

Kromě nových oken nebo extenzivních a polointenzivních zelených střech je možné získat dotaci i na venkovní stínící techniku, taktéž na systémy pro využití tepla a vody, můžete získat dotaci i na výměnu starého elektrického topení za nové, ekologičtější řešení, jako je třeba systém s tepelným čerpadlem.