Podnikání

Které věci přinesou člověku úspěch v podnikání?

Začali jste podnikat a toužíte po úspěchu? Nebo už podnikáte nějaký ten pátek a po usilovné práci byste už trochu toho štěstí v podnikání potřebovali? Měli byste se ideálně inspirovat zakladatelem společnosti Alibaba, který přišel s několika věcmi, jež podle něj přinesou člověku úspěch v podnikání.  

Zakladatele společnosti Alibaba vám pravděpodobně nemusíme představovat. Jedná se o Jacka Ma, který vyrůstal v daleké Číně. Po skončení vysoké školy se rozhodl přihlásit se do práce, ovšem odmítli ho nejméně ve třiceti společnostech. Nakonec se tedy stal učitelem angličtiny. Roku 1995 mu však ukázali internet. Tohoto vynálezu se rozhodl využít, a tak založil svou čínskou společnost Alibaba, aniž by měl nějaké předcházející technologické zkušenosti nebo aniž by měl sebemenší zkušenosti s podnikáním jako takovým. Vrhl se zkrátka do podnikatelského světa po hlavě a dnes je držitelem majetku ve výši skoro čtyřiceti miliard dolarů.  

Podle samotného Jacka Ma může být úspěšný naprosto každý člověk, který se bude jen silně snažit. A jako motivaci pro mnohé podnikatele se rozhodl vypustit do světa několik věcí, které podle něj mohou přinést člověku úspěch.  

Přemýšlejte jinak 

Podle Jacka Ma je síla každého člověka v tom, že by se měl naučit přemýšlet jinak. Sám kdysi řekl, že jestli se všichni shodnou, nikdy se neobjeví žádná příležitost. Pokud lidé kritizují, je třeba v takovém okamžiku přemýšlet. I on podle svých slov strávil hodně času přemýšlením o budoucnosti. A v tom se ostatně lidé liší – v tom, jak se dívají na budoucnost.  

Nikdy se nevzdávejte 

Podle Jacka Ma máme být trochu jako Forrest Gump, nikdy se nemáme vzdávat. Sám zakladatel Alibaby se s odmítnutím setkal skutečně nespočetněkrát, ale stále si v sobě zachoval tu vlastnost se nikdy nevzdat. Podle Jacka Ma se po každém odmítnutí máte jenom dobře vyspat a máte to zkusit znovu. Jednou to vyjde.