Půjčky

Kvůli čemu lidé spadají do dluhové pasti?

Když sledujete svůj oblíbený pořad v televizi, to jediné, co vám vadí, jsou neustálé reklamy, které nemají svého konce. Reklamy jsou plné propagací firem, v drtivé většině jsou nabízeny půjčky, na něž si vzpomeneme ve chvíli, kdy si půjčit potřebujeme. Než však dojdeme k tomu, že si musíme půjčit, nabízí se otázka, kvůli čemu jsme nuceni se zadlužit? Proč se dostáváme do dluhové pasti, z níž lidé mnohdy neznají cestu ven? 

V článcích na internetu se redaktoři často zabývají tím, co dělat v případě půjček, na co si lidé půjčují nebo jakou půjčku si zvolit v případě potřeby. Jenže málokdo se zaměřuje na důvod případného zadlužení. Víte, co lidi dostane do dluhové pasti? 

Hazard 

Na prvním místě je to rozhodně hazard. Lidé zkrátka dnes a denně podléhají hazardu, takzvané gamblerství je velmi aktuální téma, kterým se zabývá nejedno médium. Lidé podléhají velmi často automatům, ale také loteriím v podobě české Sportky, která mimochodem letos oznámila skvělé obraty, což jen dokazuje, že lidé si sází čím dál víc. A touha po zbohatnutí je dostává do nepříjemných situací a zoufalých chvil.  

V případě, že lidé nemají, co hodit do automatu, je touha po vítězství dožene až k poskytovatelům půjček, kteří jsou rázem to, co lidem pomůže do dluhové pasti. Jenže pak záchranný žebřík stáhnou a vás nechají v díře.  

Ztráta zaměstnání 

Ztráta zaměstnání je pro někoho tak hrozné, že se dlouho neumí posbírat ze dna. A tak z důvodu nedostatku financí jsou donuceni k tomu, že si půjčí. Jenže otázkou je, jak tu půjčku následně splatí?  

Člověk bez zaměstnání by si měl nejdříve hledat práci, neměl by hned utíkat k poskytovatelům půjček, jimž půjčku splácet nebudou moct. Stane se pak jen to, že si na splácení půjčky opět splatí a opět budou v dluhové pasti, ze které se pravděpodobně už nedostanou ven.