Podnikání

Lekce od samotného Arnolda, které vás dovedou k úspěchu

Žijeme v době, ve které chce uspět prakticky každý. Ale každý si na ten svůj osvědčený recept musí přijít sám. V případě, že patříte k lidem, kteří se velice rádi motivují těmi, kteří jsou už na vrcholu úspěchu, inspirujte se několika lekcemi, za nimiž stojí samotný Arnold. Ano, Arnold Schwarzenegger, který může o úspěchu dlouze vyprávět. Co tedy radí? 

Hlavně si věřte 

I když to může znít už možná jako klišé, je tomu skutečně tak. Kdo si věří, dojde daleko. Proto si věřte a ukažte světu, že právě vy dokážete vše, co si zamanete. Stejného názoru byla i známá herečka Marilyn Monroe, která říkávala, že když si nebudete věřit vy, kdo jiný by vám věřit měl?  

Podle Arnolda je stejně důležité se dívat hluboko do svého nitra a odpovědět si na otázku, kým opravdu chcete být. Ne čím, ale kým chcete být. Zjistěte, co vás dělá šťastným bez ohledu na to, jak šílené se to ostatním lidem může zdát. Dokážete vše, co si zamanete. Jen si věřte. 

Je v pořádku porušovat pravidla 

Když neporušujete zákony, ale jenom “obyčejná” pravidla, pak je to v pořádku a někdy je to zkrátka zapotřebí. Ve společnosti fungují stará známá klišé, která dneska už neplatí. Bořte je a bořte je s odhodláním. Originálním se jinak nestanete, stejně tak se nestanete úspěšným, pokud nepůjdete vstříc všemu zarytému.  

Proto se nedívejte na váš věk. Nemusí být zrovna vysoký, abyste oplývali zkušenostmi. Přistupujte s odhodláním k novým věcem a dělejte to, co jste ještě nezkusili udělat. Chovat se poslušně v tomto světě nefunguje. 

Nebojte se selhat 

Selhání může být na denním pořádku. A je to tak správně. Jen se z každého selhání musíte otřepat a zkusit to ještě jednou, protože jednoho dne to vyjde. Najděte v sobě odhodlání a pusťte se znovu do práce, do vztahu, do budování svého já. To vyžaduje mnoho síly, ale ta ve vás bezesporu dřímá. Nebuďte paralyzovaní strachem a nepřešlapujte na místě.