Ekonomika

Leo Express investoval do vlaků. Koupil nové čínské za pět miliard

Společnost Leo Express je stále hojně využívaným dopravcem. Lidé si však v poslední době stěžují na zdražování jízdenek, které dnes stojí opravdu obrovské peníze hlavně ve chvíli, kdy se kupují na poslední chvíli. I když se společnost nesnaží řešit tuhle situaci, zájemců o cestování touto dopravou však neubývá. I když běžným pracujícím jízdenky společnost zdražila, studentům a seniorům je ochotná vracet pětadvacet procent z ceny jízdného. To znamená, že vlastně prakticky jezdí zcela zadarmo. I přesto společnost nijak nestrádá. To ostatně dokazuje fakt, že společnost investovala do nových podob vlaků, které dovezla z Číny za neuvěřitelných pět miliard korun.  

Letošní rok bude pro dopravce Leo Express opravdu významný. Do České republiky se totiž mají přivézt rovnou tři nové vlaky z Číny, které budou celočerné. Opce na tyto tři stroje a dalších třicet podobných strojů činí pět miliard korun. Vlaky se mají využívat jak na tuzemských tratích, tak se mají využívat i pro mezinárodní dopravu.  

Nový design i koncept 

Podle všeho si nové vlaky navrhla sama společnost, a to společně s čínskou společností CRRC. Společnost společně se zmiňovanou firmou vyvinula speciální elektrické jednotky, které mají specifický design a také koncept.  

Nové vlaky budou mít nízkopodlažní přístup a také ukládací prostor pro zavazadla. Součástí vlaků budou stejně jako nyní i vyšší třídy a dětské oddíly, které se těší velké popularitě a oblibě. Sice by vlaky měly být zcela černé, pár prvků však bude žlutých, ovšem jenom minimum.  

Nové vlakové jednotky mají nést název hybrid-ready a budou schopny jezdit po jakékoli středoevropské železnici.  

Kdy budou vlaky v Evropě? 

Zatím se na nových vlakových jednotkách pracuje v Číně, Evropa se však již brzy dočká nových vlakových jednotek. Konkrétně by se měla dočkat v druhé polovině letošního roku, kdy první vlaky dorazí na náš kontinent. Z počátku by se měly testovat ve Velimi.