Podnikání

Liftago opět vyrostl, a to dokonce o třetinu

Vloni se dařilo nejedné společnosti, nejedna společnost se radovala z velkého zisku. Obecně lze říct, že se dařilo zejména internetovým obchodům, kterým vzrostly obraty o neuvěřitelných jedenáct procent. To ostatně potvrzují také pobočky České pošty, které během předvánočního času převzaly o dva miliony balíků více než v roce 2017. Nedařilo se však jen českým internetovým obchodům, ale také startupům. Konkrétně startup Liftago se raduje z růstu, vyrostl konkrétně o jednu třetinu a dohromady utržil zhruba tři sta milionů korun.

Jak jsme zmínili, loňský rok byl úspěšný po všech směrech. Dařilo se internetovým obchodům, dařilo se filmovým snímkům (konečně bylo kino plné kvalitních filmových zpracování), mimo jiné se dařilo i startupům, jako je zmiňované české Liftago. Tento startup se vloni rozhodl změnit svou investorskou sktrukturu, když získal neuvěřitelných sto milionů korun od společnosti Livesport, a přesunul svou přepravní službu do více měst.

Díky tomu se tak tento český startup rozrostl o třetinu a dosáhl už zmiňovaného obratu v hodnotě tří set milionů korun.

Liftago v dalších tuzemských regionech

Jak již bylo ostatně zmíněno, díky investici se mohla služba rozrůst do dalších tuzemských regionů. Se startupem Liftago se najednou setkáte nejen v Praze, ale také v Brně, v Ostravě, v Liberci a mimo jiné také ve Zlíně a v Plzni. Tímto seznamem měst ale ani zdaleka nekončí, expanze bude rozhodně pokračovat.

Jaké jsou plány pro letošní rok?

Liftago se chce opravdu opět rozrůst. Kromě toho hodlá představit i nové funkce pro soukromou, firemní a také hotelovou klientelu. Očekává se také opět další navýšení nových zákazníků, letos byl nárůst zákazníků opravdu až neočekávaný.

I podle samotného ředitele je nyní klientela to hlavní, na co se musí zaměřit i v letošním roce. Je to jeden ze zdrojů růstu firmy, bez klientely to nejde.