Ekonomika

Lítačka v mobilu už šlape jako hodinky

Pokud žijete v Praze, pravděpodobně využíváte městskou hromadnou dopravu. Právě ta zaručuje rychlejší přemístění z místa na místo v případě, že to potřebujete. Je rychlejší než osobní automobil, který musí věčně stát v kolonách. A pokud tedy městskou hromadnou dopravu využíváte nabízí se otázka, jestli si platíte pokaždé jízdenku nebo jestli si raději uhradíte Lítačku, díky které můžete bezstarostně jezdit třeba celý rok. Většina Pražanů Lítačku opravdu využívá, ovšem pro mnohé je neustálé nošení kartičky zbytečné. A tak právě ti ocenili možnost nainstalovat si Lítačku i do mobilního telefonu.  

Není to tak dávno, co se ohlásilo, že bude Lítačka v mobilu. Řada lidí čekala, že se bude do mobilního telefonu instalovat pěkně dlouhou dobu, ale nebylo to tak. Už nyní lze říct, že Lítačka v mobilním telefonu funguje naplno. Pokud si dlouhodobé kupóny nahrajete do mobilního telefonu, můžete prakticky cestovat bez fyzické karty v peněžence nebo v kapse.  

Pražská hromadná doprava se modernizuje 

Bylo ostatně na čase pražskou hromadnou dopravu modernizovat. Ještě donedávna se nemohly kupovat jízdenky přímo v tramvajích, což bylo dost nepříjemné hlavně pro ty, kteří na to spoléhali a bez jízdenky nastoupili do tramvaje. Hned po zavedení automatů na jízdenky do autobusů a tramvají se zavedly i Lítačky do telefonu, což je další krok v modernizaci a také v digitalizaci městského cestování.  

Není to PID Lítačka 

Možná se domníváte, že tu celou domu mluvíme o systému PID Lítačka. Jenže o tom opravdu nemluvíme, do tohoto systému šlo nahrát jen krátkodobé jízdné. Dnes však existuje mobilní aplikace jak pro operační systém Android, tak pro operační systém iOS, v rámci kterého je možné nahrát do aplikace i dlouhodobé kupóny (čili Lítačky čtvrtletní, půlroční nebo roční).