Práce

Do nové práce se dostanete jedině přes sociální sítě

Díky zaměstnanecké krize se můžete dostat do své vysněné práce, aniž byste potřebovali potřebné vzdělání. Mnohé firmy jsou již tak vysílené hledáním kvalifikovaných zaměstnanců, že se raději rozhodly uspořádat hromadné nábory, na kterých se zaměří na schopné pracovníky, které případně zaučí či zaškolí. Otázkou je, kde se dozvíte o tom, že hledají právě vás.

Ještě donedávna jsme mohli pátrat na internetu, kde jsme se dočetli o nových pracovních pozicích na webech, které k tomu byly předurčeny. Nyní se však veškerá nabídka práce přesunula jinam, a sice na sociální sítě, což je jediné místo, kde se setkáte s inzercemi na práci.

Už dávno se inzeráty nevyskytují v novinách nebo na úřadech práce, kam se dívá jenom málokdo. Firmy, které potřebují své volné pracovní pozice rychle zaplnit, se spoléhají na sociální sítě, které jsou symbolem rychlosti a široké zacílení. Nedostatek pracovních míst pobídl firmy k větší aktivitě, mnohé firmy do nynějška nepoužívaly sociální sítě, ale najednou k tomu byly dohnány. Personalistika se zkrátka na sociální sítě přesouvá a s tím nelze nic dělat.

I tradiční webové pracovní portály hlásí konečnou

I když jsme se do nedávna ohlíželi po práci zejména na tradičních webových portálech o pracovních nabídkách, dalo by se říct, že už i těmto pracovním portálům takzvaně „zvoní hrana“. Díky tomu, že takové inzeráty jsou plné mnohdy nepodstatných informací, lidé raději najdou trefné a úderné nabídky na sociální síti, která je takových nabídek plná.

Proč dávat inzerci na sociální sítě?

Samozřejmě sociální sítě mají ještě celou řadu výhod. Mezi ně se řadí například to, že je možné cílit jednoduchým způsobem na určitou skupinu lidí nebo na konkrétní okruh uživatelů. Navíc každý zájemce má tedy svůj osobní profil, a tak si o člověku můžete udělat obrázek hned, co vám na inzerát odpoví. Osobní profily dávají osobě mnohem lepší představu než jakýkoli životopis.