Podnikání

Peugot jako firma, která se konečně začíná rozjíždět

Dnes žijeme v rychlé době, kdy bychom bez auta nestíhali asi nic. Pokud jezdíte do práce vzdálené třeba dvacet kilometrů, rozhodně byste své auto mít měli. Pokud máte rodinu, většinou volíte trochu větší vůz. Mezi oblíbené značky automobilů se už dlouhou dobu řadí třeba Ford nebo Škoda, ale také i automobilka značky Peugot není ztracená. Tedy hlavně nyní – chytla ji druhá múza.

Automobilka Peugot byla jednu chvilku ve stádiu, kdy se naprosto rozpadala pod rukama. Naštěstí ale přišel Carlos Tavares, který se rozhodl tuto automobilku vzkřísit. Jednalo se o první fázi, kterou se rozhodl podniknout. Druhá fáze přišla na řadu nyní – rozhodl se podnik rozjet tak, aby se automobilka mohla řadit k těm nejlepším. Rozhodl se zvítězit v boji s globálními obry.

Nebude to zrovna lehký boj, protože automobily značky Peugot nikdy nepatřili k těm nejkvalitnějším ani k těm nejvýkonnějším autům. Ani u nich nebyla znát nějaká inovace nebo se ani dvakrát nesnažili jít s dobou, bohužel.

Jak chce Carlos Tavares vzkřísit tuto firmu?

Vzkříšení tohoto podniku nebude zrovna nic jednoduchého. Ke všemu ale může pomoct aplikace nazvaná Free2Move. Toto jednoho dne klidně může být celosvětová aplikace, která bude umět sdílet vozy přes leasing po korporační flotily. Tato aplikace se neomezuje na značky automobilů, ale je to možnost nabízet vozy všech značek. A Peugot zde bude mít taky své vozy. Právě toto je plán – skrze služby vrátit automobilku Peugot na trh.

Není to nemožné

Řada lidí si může myslet, že je to nemocné takhle vzkřísit upadající automobilku, ale nic není nemožné. Zatím všechno, co si Carlos Tavares usmyslel, taky dokázal.

Třeba první fáze – automobilka upadala a on ji chtěl opět dostat nad hladinu. Plánoval to do tří let, ale nakonec se mu to povedlo za dva. Kdo ví, jak dlouho mu bude trvat, než se značka Peugot dostane do takového stádia, že bude moct nechávat točit třeba i reklamy do televizí, jak jsme byli zvyklí před několika lety.