Půjčky

Plánujete rekonstrukci? A jakým úvěrem ji financujete?

Rekonstrukce není nic levného, je to naopak velmi nákladná záležitost, která nám zasáhne do rodinných financí. Naštěstí není nutné, abychom rekonstrukci financovali z vlastních příjmů, můžeme požádat o půjčku, která by nám zafinancovala plánovanou rekonstrukci. Pokud plánujete rekonstrukci, nabízí se otázka, jakým úvěrem ji financujete vy?  

Rekonstrukce jsou často potřebné ihned, nedají se odkládat. Mnozí lidé na ni ani nemusí mít naspořené peníze. Naštěstí existují půjčky, které mohou nejen rekonstrukci, ale také jinou podobnou událost zafinancovat. Nabízí se však otázka, jakým úvěrem příslušnou rekonstrukci financovat? 

Žádá se o spotřebitelské úvěry 

Pokud si chcete půjčit úvěr, který však chcete splatit do deseti let, vyplatí se požádat o spotřebitelský úvěr. Je to jen jedna z možností, ovšem je to způsob, jak financovat úpravy či opravy bydlení. Pokud se rozhodnete požádat o spotřebitelský úvěr, připravte se na to, že budete muset dokládat účel použitých peněz.  

Nejatraktivnějším úvěrem se zdá být úvěr od Monety, kde je poměrně nízký úrok v porovnání s ostatními bankami. Za zvážení však stojí i spotřebitelský úvěr od Equa Bank.  

Atraktivní jsou i úvěry od spořitelny 

Úvěry od spořitelny jsou na delší dobu, klidně až na dvaadvacet let. Úvěry od stavebních spořitelen jsou poměrně atraktivní, při žádosti o tento úvěr nemusíte mít totiž nic naspořeno. Nabídnut vám bude takzvaný překlenovací úvěr.  

Nejžádanější jsou úvěry od Wüstenrot, zde se nabízí rozložení splátek až na dvaadvacet let. Také jsou atraktivní úvěry od Českomoravské stavební spořitelny, kde lze rozložit splátky na zhruba dvacet let. Úvěry nabízí i Stavební spořitelna České pojišťovny (možnost rozložit splátky na osmnáct let) nebo Modrá pyramida, kde však lze rozložit splátky jen na patnáct let.