Půjčky

Pravidlo třiceti dnů. Využijte ho, než si na něco půjčíte

Půjčky jsou dnes snadno dosažitelné, to ostatně nemusíme dvakrát říkat. I když jste se v minulosti o půjčky nezajímali, naráželi jste na nabídky půjček opravdu na každém rohu – jen jste sledovali televizní seriál a během reklam se ukázaly minimálně tři nabídky půjček, jen jste jeli do práce a na billboardech se řada nabídek vyskytovala, stejně tak se řada nabídek ukáže i v době, kdy surfujete na internetu. Půjček si tedy nejde nevšimnout, ovšem využijte je opravdu až v době, kdy potřebujete.

Bohužel díky snadné dostupnosti půjček si lidé půjčují na každou hloupost, to znamená, že pokud narazí na něco, co chtějí, automaticky si zažádají o půjčku, aby si danou věc mohli kopit, pokud na ni nemají našetřeno. Díky tomu lze říct, že lidé se dostávají do půjček i kvůli věcem, které se jim zanedlouho přestanou líbit. Pokud patříte do skupiny právě těchto lidí, máme pro vás jednu radu – zkuste to s pravidlem třiceti dnů.

Co je to pravidlo třiceti dnů?

Pravidlo třiceti dnů je poměrně známé pravidlo, které vám pomůže neutrácet za věci, které se vám z ničeho nic zalíbily. Využít ho mohou i ti, kteří nechtějí utrácet za zbytečnosti. Pravidlo třiceti dnů pojednává o tom, že když se vám něco líbí, vydržte třicet dnů (nebo alespoň čtrnáct dnů), než si danou věc koupíte. Velice často se stává, že se vám daná věc během třiceti dnů přestane líbit, v takovém případě budete rádi, že jste si nakonec danou věc nekoupili. V opačném případě budete mít z věci větší radost, mnohdy si dokonce za daný měsíc na věc našetříte, tím pádem se vyhnete půjčkám, které by byly opravdu zbytečným závazkem.

Možná si říkáte, že daná věc během měsíce zmizí. To je zkrátka už úloha osudu – pokud daná věc má být vaše, bude, i když s její koupí počkáte.

Třicet dnů na rozmyšlenou

Pravidlo třiceti dnů je vlastně taková lhůta na rozmyšlenou a díky němu se nebudete ukvapovat s koupí a ni s následnou žádostí o půjčku. Jak jsme zmínili, v případě, že počkáte třicet dnů, během těchto dnů si dokonce i našetříte požadovanou sumu a nebudete si tedy muset nic půjčovat.