Proč si postavit dřevostavbu?

Dřevostavby jsou v současné době nejčastěji realizované projekty pro rodinné bydlení. Nabízí řadu výhod. Mají také nízkoenergetický standard, takže vám šetří náklady po celou dobu své životnosti. 

Dřevostavby na klíč stojí již za pár týdnů

Stačí si vybrat pozemek a projekt, který by se vám hodil. Dřevostavby na klíč se postarají o to, ať je stavba hotová již za několik týdnů. Dřevo nemusí během své stavby, na rozdíl od cihlových domů, vymrzat. Máte tak ihned možnost začít dům zabydlovat a uvelebit se ve svém vlastním sídle. 

Dřevostavby splňují nízkoenergetické standardy

Pokud si zvolíte správnou firmu pro stavbu dřevostavby, je zajištěno, že bude váš nový dům po celou dobu své životnosti navržen úsporně. Díky kvalitním materiálům se vám podaří šetřit za energie během celé doby užívání domu. 

Vyřídit státní dotaci je hračka

Dřevostavby splňují všechny požadavky pro udělení státní dotace. Máte tak jistotu, že získáte státní příspěvek na bydlení v podobě dotačního programu Nová zelená úsporám až ve výši půl milionu korun. 

Dřevo je nadčasový materiál

Dřevo se jako stavební materiál osvědčilo již po mnoho stovek let. Důkazem jeho trvanlivosti a bytelnosti konstrukcí jsou několik set let staré dřevěné památky, které můžeme nalézt i na našem území. 

Výborné izolační vlastnosti

Dřevo je ideální izolant. Je to dáno jeho přirozenou přírodní strukturou vláken. Výborně izoluje vnitřní prostředí od vnějšího, a to včetně akustické izolace. Dřevo je tedy velmi vhodné jako izolant i v době, kdy se stále zvyšují ceny energií. Dřevo nedovolí, abyste platili vysoké účty za vytápění. 

Ekologický styl bydlení

Dřevěný materiál je našemu světu přirozený. Osvědčil se jako stavební materiál již po mnoho generací. Za dřevo, ze kterého je vyroben váš dům, jsou následně vysázeny nové stromečky a koloběh může jet znovu. 

Dřevostavby mohou stát již za několik týdnů od začátku stavby.