Ekonomika

Na co si lidé půjčují nejčastěji?

Na co si lidé půjčují nejčastěji? To je otázka do loterie, kterou ostatně neumí zodpovědět každý. V současné době jsou naše potřeby opravdu velké a obřích rozměrů, mnozí lidé nemají chuť si šetřit, a tak si raději vezmou půjčku, která jim vytrhne trn z paty a umožní, aby se daná věc koupila hned ve chvíli, kdy se po ní touží. Bohužel se mnohdy kvůli hloupostem dostáváme do dluhů, do závazků, které nám budou následující měsíce komplikovat život a s nimiž budeme muset počítat a na něž budeme muset myslet, i když budeme nakupovat obyčejné potraviny.

V poslední době jsou atraktivní nebankovní půjčky, což jsou půjčky, které si zamilujete pro jejich rychlost a výhodnost. Nebankovní půjčky se také často označují za krátkodobé půjčky či rychlé půjčky online, a to z prostých důvodů – jsou krátkým závazkem, jsou závazkem, který nám nebude komplikovat život, navíc se rychlost pojí jak s vyřizováním půjčky, tak s následným schvalováním úvěru. Rychle jsou připsány i peníze na bankovní konto.

Zaměřme se ale na to, proč si lidé dnes půjčují, kvůli čemu jsou schopní se zadlužit doslova až po uši.

Ženy touží po drahých kabelkách

O ženách lze říct, že touží po drahých kabelkách a dalších značkových věcech. To je fakt, který nelze vyvrátit. Drahé kabelky jsou přesně to, po čem ženy touží. Jenže se jedná o poměrně drahý špás, na který si buď musíme našetřit, nebo na který si musíme půjčit. A bohužel se kvůli značkovým věcem volí druhá varianta, která bude náš život znepříjemňovat pěkných pár let.

Muži chtějí mít známou elektroniku, vynálezy a technologie

Pánové si ale nepůjčují na značkové věci, ale půjčují si zpravidla na elektroniku, technologie a různé vynálezy, které mají jejich sousedé nebo blízcí přátelé. Nechají se zlákat tím, co je in, nechtějí čekat, až si desetitisíce našetří, ale raději si na danou věc půjčí.