Práce

Jak snížit výdaje na home office

Ceny energií se v poslední době šplhají do enormních výšin. Stoupá cena potravin, pohonných hmot i dalších běžných komodit. Jak si s tím poradit, když jste momentálně na home office?  

Za elektrickou energii můžete ušetřit tisíce 

Pokud pracujete pro svého zaměstnavatele ze svého bytu, požádejte o příspěvek na elektrickou energii. Ta by vám měla pokrýt spotřebu vašich spotřebičů v podobě techniky, kterou pro svou práci běžně využíváte. Takto můžete ušetřit až několik tisíc ročně. Pokud vám zaměstnavatel nárok na příspěvek nepřizná, nebo pracujete sami na sebe, měli byste zvážit běžná režimová opatření.  

Vypojujte nabíječky ze sítě, důkladně vypínejte techniku na noc, snažte se omezit svícení a používání spotřebičů v místnostech, kde zrovna nepobýváte. Zjistěte si, kdy je ve vaší smlouvě s dodavatelem elektrické energie určena nižší sazba, takzvaný noční proud, a snažte se své přístroje nabíjet v této době. Ve stejném čase můžete pustit také pračku a myčku, takže se současně sníží také výdaje za vaši domácnost.  

Více povinností při jedné cestě 

Současné ceny pohonných hmot jsou omezující pro mnoho z nás. Nyní je potřeba začít přemýšlet nad tím, jak automobil a další vozidla využívat chytře. Například se pokuste vše plánovat a zařaďte do svého programu den, ve kterém si zařídíte co nejvíce pochůzek. Ušetříte tak mnohdy až několik cest týdně. Redundantní výjezdy zvažujte.  

Zajistěte si kvalitní, zdravou a úspornou stravu 

Pomalý hrnec zajišťuje úsporu energie i zdravý způsob vaření. Když se zásobíte kvalitními surovinami a budete svůj pokrm tepelně upravovat již od nočních hodin, nevytratí se ani chuť, ani vitamíny. Navíc se vám podaří ušetřit za stravu, kterou byste si kupovali od dovážkových služeb.  

I na home office se vám může podařit ušetřit dokonce několik tisíc korun měsíčně. Základem je dobré plánování.