Půjčky

Tipy při refinancování hypotéky

Hypoteční úvěry je dnes poměrně složité získat. Důvodem toho je zpřísnění podmínek pro získání hypoték. Lidi dnes lze tedy rozdělit na ty, kteří mají hypotéky a kteří je nemají. Pokud patříte k první skupině lidí, možná se vám může zdát váš hypoteční úvěr poměrně nevýhodný. Jenže co s takovým úvěrem dělat? I nevýhodný úvěr lze upravit, a to takzvaným refinancováním. Díky refinancování lze ušetřit až desetitisíce korun na poplatcích a také na úrocích, proč toho tedy nevyužít? 

Refinancování hypoték je poměrně oblíbené, ovšem pravdou je, že ne všechny hypotéky se vyplatí refinancovat. Než se rozhodnete pro refinancování banky, obraťte se na zkušeného a osvědčeného finančního poradce, který se nezávisle podívá na vaši situaci a řekne vám, co je pro vás nejlepší.  

Pokud se přece jen refinancování ukáže jako výhodné řešení, prozradíme vám několik tipů, které při refinancování hypotéky oceníte.  

Refinancování se vyplatí na konci období fixace 

Nabízí se otázka, kdy se vyplatí refinancovat hypotéku? Hypotéku samozřejmě refinancujte podle vaší smlouvy, je dobré si vyhlédnout výročí smlouvy. Doporučujeme refinancovat hypotéku na konci období fixace, pokud byste hypotéku refinancovali dříve, hrozila by vám tak akorát nemalá pokuta.  

Zjistěte si o refinancování co nejvíce informací 

Pokud se rozhodnete pro refinancování, měli byste si o tomto kroku zjistit co nejvíce informací. Zejména je třeba přečíst si ve smlouvě, jestli refinancování hypotéky nepodléhá nějakým způsobem dalším poplatkům za poskytnutí úvěru. Poplatky se většinou týkají naprosto všeho, dokonce i toho, že chcete přejít ke konkurenci. V takovém případě je však platba poplatků naprosto nežádoucí.  

Podmínky však sledujte už při sjednávání hypotéky, nejen při refinancování hypotéky. Banky si dnes kladou mnohdy nesmyslné podmínky, bohužel.