Práce

Trénink dělá mistry, a to i v kariéře

Každý člověk ví, že pokud se chce živit sportem, musí poctivě a intenzivně trénovat. Trénink je to základní, co se ve sportu děje, protože bez tréninku by nebylo vítězství. O tom ví své především řada vrcholových profesionálních sportovců, kteří se mohou pyšnit titulem „úspěšný“. Ostatně takovými mistry se díky tréninkům stáváme nejen v oblasti sportu, ale také především v oblasti osobního života a hlavně v oblasti profesního života. Každý moc dobře ví, že pokud chce jednou stát na vrcholu, musí pilovat, dřít a osobně růst, protože nikam to nikdy pak nedotáhne. Tento fakt se začíná čím dál častěji projevovat hlavně v zaměstnání, protože i tam se opravdu čím dál více ukazuje to, že bez tréninku nemůžete pokročit.

Není se čemu divit, když se v poslední době ukazuje, že lidé berou pracovní pozici na základě benefitů, které obsahují především firemní vzdělávání. Takové vzdělávání většinou přivolává rychlý kariérní postup, po čem ostatně touží většina zaměstnanců. S kariérním postupem se samozřejmě line i velké množství peněz. Jenže i takové firemní vzdělávání je pouze jakýmsi tréninkem, bez něhož opravdu nejde získat postup v kariéře. Proto se zaměřte především na to, abyste vždy za každé situace získávali jakousi zpětnou vazbu od někoho druhého, kdo bude pro vás jakýmsi symbolickým koučem vašeho zaměstnání a vašeho postupu.

Kariérní koučing je prospěšný pokaždé

Určitě jste slyšeli o pojmu „kariérní kouč“. Jedná se o někoho, kdo bude jakýmsi vaším trenérem v daném zaměstnání a díky jeho názorům a jeho připomínkám budete růst tím správných směrem a také získáte povýšení mnohem rychleji, než by tomu bylo za normálních okolností. Kouč bude vždy vést vás kariérní trénink, vaši hodinu firemního vzdělávání a díky němu pak uspějete v kariéře přesně tak, jak potřebujete a jak požadujete.