Triky poskytovatelů půjček. Jak vydělávají na klientech?

Lidé neustále říkají, že při nutnosti si půjčit se musí člověk obrátit na banky, protože ty jsou jednoznačně důvěryhodnější a nabízí kvalitnější a výhodnější půjčky. Pravdou však je, že by se dnes nemělo věřit ani bance, ale ani nebankovním institucím. I když se Česká národní banka snažila o to, aby se ze seznamu poskytovatelů vyhnali neféroví poskytovatelé bankovních i nebankovních úvěrů, neféroví poskytovatelé se mohou na finančním trhu nacházet a mohou nabízet úvěry jakékoli – jak bankovní, tak také ty nebankovní. V případě, že patříte k lidem, kteří si potřebují půjčit, doporučujeme být ostražití v obou případech – ať už si požádáte o rychlou nebankovní půjčku nebo o vyšší půjčku bankovní.  

Obecně platí, že lidé žádají o nebankovní půjčku ve chvíli, kdy potřebují půjčit pár desítek tisíc korun. O půjčky nebankovní se žádá tehdy, kdy je třeba si půjčit více – třeba i miliony korun na bydlení. Pokud patříte k lidem, kteří si chtějí půjčit, přinášíme vám seznam triků, které poskytovatelé půjček využívají na své klienty a díky kterým poskytovatelé půjček vydělávají na svých klientech.  

Nabízí “skvělou úrokovou sazbu” 

U rychlých půjček je vám často nabízeno jedno – skvělá úroková sazba. Jenže je třeba si uvědomit, že taková skvělá úroková sazba nemusí být vůbec skvělá. Právě naopak – může být pěkně nebezpečná. V případě, že patříte k lidem, kteří si chtějí sjednat rychlou půjčku, informujte se o úroku s dostatečným předstihem. Pozor si dejte na takové úroky, které jsou nízké jen jeden rok. Druhý tok by totiž mohlo dojít k obrovskému nárůstu úroků, který by se klidně mohl zvýšit i na několik desítek procent.  

Pojištění schopnosti splácet jako další fígl 

Tentokrát fígl bank je pojištění schopnosti splácet. Jedná se o fígl, kterým z vás opět chtějí vymámit jen peníze navíc. Pokud jsou vám pojištění nabízena, detailně se seznamte s podmínkami plnění. Mohou totiž skrývat nečekané háčky, které byste bez pročtení neodhalily. Doporučujeme také porovnávat půjčky na internetu, porovnávání vás může upozornit na možné nabízené pojištění.