Výhody refinancování půjčky

Nezdá se vám aktuální půjčka příliš výhodná, protože v nových nabídkách vidíte mnohem lepší podmínky? Svou stávající půjčku můžete refinancovat, což ve většině případů znamená převod k novému poskytovateli, který nabízí lepší podmínky. Jak na to a kdy přináší refinancování půjčky nejvíce výhod?  

Refinancování hypotéky po konci fixační doby 

Mezi nejčastější typy při refinancování půjček patří situace spojené s hypotékou a končící dobou fixace úrokové sazby. Tehdy totiž nastává okamžik, kdy můžete jednoduše přijmout často nepříliš výhodné podmínky od stávajícího poskytovatele, nebo se rozhodnout, že zbytek svého dluhu přesunete pod jinou banku či společnost. Na refinancování řada poskytovatelů slyší a dokážou nabídnout zajímavé úrokové sazby.  

Vybírejte a počítejte 

Refinancováním půjčky můžete zpětně napravit chybu při předchozím neuváženém výběru nevýhodného finančního produktu. Ovšem i tady platí, že všechny dostupné nabídky je potřeba kriticky porovnat na základě čísel. Využijte nejrůznější internetové srovnávače a vezměte si do ruky kalkulačku. Dobrou strategií je přímo návštěva některých bank či rozesílání dotazů na konkrétní nabídky, protože v takovém případě vám mohou být nabídnuty ještě o kousek výhodnější podmínky. Záleží na tom, jak máte zařízenou aktuální půjčku, o jak velkou částku jde a podobně.  

Pozor na poplatky 

Aby se refinancování opravdu vyplatilo, je potřeba dávat pozor na poplatky. V podmínkách půjčky totiž může být uvedeny sankce za předčasné splacení, což je v zásadě princip refinancování. Poplatky může být zatíženo také otevření nového účtu a vedení půjčky u jiné společnosti. Případné poplatky a sankce mohou výrazně zamávat s celkovou výhodností úvěru. V některých případech se tak může stát, že by refinancování bylo dokonce nevýhodné a tedy i zbytečné.