Zajímavá fakta o miliardářích, aneb co jste nevěděli

Být úspěšným je jedna věc, ale abyste se k tomuto statusu vůbec dopracovali, musíte být opředení vytrvalostí, trpělivostí a samozřejmě i disciplinovaností. Protože pokud nebudete disciplinovaní, pravděpodobně jen stěží dojdete k vytyčenému cíli. Co by vás však mohlo také jistým způsobem motivovat, jsou zajímavá fakta o miliardářích, o kterých se běžně nepovídá, což je škoda. Jsou to odrazy skutečnosti, zajímavosti, které by člověka možná ani nenapadly, a ostatně jistě způsobí, že na mnohé věci budete mít najednou trochu jiný pohled. 

Zajímavá fakta o miliardářích 

  • Věděli jste, že koronavirová pandemie ještě více prohloubila rozdíly v bohatství? Takže zatím chudí ještě více přicházeli o své finance, bohatí ještě více bohatli? Zhruba 86 procent miliardářů za poslední rok ještě více zbohatlo. 
  • Věděli jste, že většina miliardářů jsou takzvaní self-made miliardáři? Jinými slovy že jim bohatství nespadlo do klína, ale vybudovali si ho svépomocí? 
  • Věděli jste, že prvním spisovatelem, který si díky psaní a knihám přišel na majetek v hodnotě jedné miliardy dolarů, byla autorka série knih o Harry Potterovi? 
  • Věděli jste, že nejmladší miliardář na světě má pouze osmnáct let? Je jím Kevin David Lehmann, který zdědil padesát procent německé sítě DM drogerie po svém otci. Jeho hodnota se z nuly dostala na 3,3 miliardy dolarů. 
  • Věděli jste, že podle nejmenovaného žebříčku je na světě více jak deset lití, jejichž majetek přesahuje hodnotu 100 miliard dolarů? 
  • Věděli jste, že nejvíce miliardářů se nachází na území Spojených států amerických? Těsně za nimi jsou poté Spojené státy americké. 
  • Věděli jste, že nejbohatší ženou je v současné době francouzská dědička společnosti L’Oréal? Hodnota jejího majetku vzrostla na 94 miliard dolarů.