Podnikání

Zásilkovna už jako úplná alternativa České pošty

Ať už posíláte balíčky nebo dopisy jednou za čas nebo je posíláte takřka denně, pravděpodobně víte, jak to na České poště funguje. Z dvaceti přepážek je na padesát lidí otevřená jen jedna, ceny za poštovní služby se zdražují každým dnem. I proto možná oceňujete službu Zásilkovna, která nedávno zavedla službu, v rámci které mohou odesílat lidé balíky na jinou pobočku Zásilkovny. Jinými slovy se už nejednalo jenom o službu pro firmy, ale najednou ji mohli využívat i fyzické osoby. A nově se budou moct balíky doručovat přímo na adresu příjemce, nikoli jen na pobočku Zásilkovny. Tím se Zásilkovna stává úplnou alternativou České pošty.  

Nová služba Mezi námi 

Zásilkovna v nedávné době představila zbrusu novou službu, která byla nazvána “Mezi námi”. Jedná se o službu, která usnadňuje zasílání balíků mezi fyzickými osobami. Jelikož se stalo posílání na pobočku Zásilkoven mezi fyzickými osobami tak populární, rozhodla se Zásilkovna o rozšíření služby. Nyní se budou balíky odesílat až domů, pokud si to tak příjemce bude přát.  

Jak to bude s cenami? 

Nabízí se však otázka, jak to bude s cenami, jestli stále bude Zásilkovna konkurovat České poště i co se cenové stránky týče. Doručení zásilky na území České republiky začíná na pětašedesáti korunách s tím, že na území Slovenské republiky bude cena začínat na pětaosmdesáti korunách. Opět lze tedy konstatovat, že bude Zásilkovna opravdu konkurovat České poště i po cenové stránce.  

Je však třeba zmínit, že balík, který se chce posílat přímo domů, musí splňovat jisté rozměry. Například jeho nejdelší strana nesmí přesáhnout půl metru, stejně tak součet délky, šířky a výšky nesmí přesáhnout 120 centimetrů a pět kilogramů.  

Nadrozměrné zásilky jsou také v plánu 

Zásilkovna ke každému kroku přistupuje s dávkou zodpovědnosti a i doručování domů je pro firmu novinkou. Až po zjištění, jak to půjde, se Zásilkovna vrhne do přepravy nadrozměrných zásilek. V plánu jsou také zásilky do více evropských zemí, dokonce se plánuje rozvoz zásilek i do dalekého Ruska.