Podnikání

Ženy, které se řadí k nejbohatším na světě

Doba, kdy se říkalo a taky kdy platilo, že ženy patří do kuchyně a že pánové jsou ti, kteří jako hlava rodiny musí vydělávat peníze, je už dávno pryč. Dnes jsou ženy soběstačné a samostatné, bez mužů se hravě obejdou. Dokonce mnohé z nich dnes vydělávají daleko více než pánové. Pokud bychom nahlédli do žebříčku nejbohatších lidí světa, uviděli bychom v něm i několik žen, které se právem zapsali do tohoto žebříčku. Zaměřme se však na žebříček nejbohatších žen světa a vyberme si ty, kterým jejich majetek opravdu nespadl do klína.  

Pokud nahlédnete do žebříčku nejbohatších žen na světě, uvidíte z počátku ženy, kterým opravdu spadlo jmění do klína, jelikož se jen uměly narodit. Jenže až budete žebříčkem listovat déle, uvidíte i ženy, které si za svým jměním tvrdě šly.  

Anne Cox Chambers 

Jednou z nejbohatších žen je Anne Cox Chambers, která je majoritním vlastníkem obrovského mediálního konglomerátu v soukromém vlastnictví, a sice společnosti Cox Enterprises. Sice obrovskou firmu zdědila, ale právem patří do žebříčku nejbohatších žen. Je jí totiž pětadevadesát, přesto stále sedí ve vedení velké společnosti a jen tak se ze svého postu vyšplouchnout nenechá. Její jmění se odhaduje zhruba na sedmnáct miliard dolarů.  

Iris Fontbona 

Drtivé množství žen v žebříčku nejbohatších žen světa se uměly jen dobře provdat. Tak tomu bylo i u Iris Fontbona, která je vodou po Andronicu Lukisici. Po smrti svého muže pokračuje v rodinném byznysu, zdrojem jejího jmění je především hornický průmysl (konkrétně měď). Jmění její rodiny se dnes odhaduje na třináct a půl miliard dolarů.  

Jaqueline Mars 

Pokud jste milovníkem čokoládových tyčinek Mars nebo Milky Way, určitě budete znát i tuto ženu, která je dcerou a vnučkou zakladatelů obrovského byznysu se sladkostmi. Společnost zdědila společně se svými bratry, její jmění je odhadováno na šestadvacet miliard dolarů.