Ekonomika

Zmapovali jsme čerpací stanice v Česku. Jaké dostaly pokuty za nekvalitní benzin a naftu?

Máte vlastní automobil? Pokud ano, určitě vás netěší neustále se zvyšující ceny za benzin. Ceny za benzin už bohužel dosahují takových výšin, že si majitelé automobilů nejsou jisti tím, jestli se opravdu vyplatí si automobil koupit. Nicméně i takový automobil má celou řadu jiných výhod, na které je třeba myslet.  

Nicméně pokud zůstaneme u zmiňovaného benzinu a obecně u pohonných hmot, není dobré tankovat kdekoli. Najdou se totiž na českém území i takové čerpací stanice, které nenabízí svým zákazníkům zrovna kvalitní benzin. Pojďme si říct, jaké čerpací stanice dostaly třeba pokutu za to, že nabízely nekvalitní pohonné hmoty.  

Za co byly udělovány pokuty? 

Je nejdříve třeba říct, za co se většinou pokuty udělovaly. Česká obchodní inspekce udělovala pokuty například za nízký bod vzplanutí nebo také za nízký tlak par, za nízké oktanové číslo či naopak za velice vysoký obsah síry v naftě.  

Samozřejmě důvodů, proč byly pokuty udělovány, je daleko více. Vybrali jsme jenom ty, které se opakovaly nejčastěji a za něž se pokuty udělovaly nejvíce.  

Jaké čerpací stanice dostaly pokutu? 

Pojďme však ke konkrétním čerpacím stanicím, které byly pokutovány. Ve Středočeském kraji to byla čerpací stanice MK Rasla v Dymokurech nebo třeba čerpací stanice Petr Holota v Hostivicích. V Plzeňském kraji se pokutovala benzinka PAP OIL, kterou najdete v Uhlišti, v Karlovarském kraji byla pokutována benzinka TAVI OIL v Oloví.  

Co se týče Libereckého kraje, pokutována byla benzinka AGROSERVIS v Liboucheci, v Královéhradeckém kraji se pokutovala čerpací stanice PHM v Hradci Králové. V Olomouckém kraji se pokutovala čerpací stanice PH v ulici Pavlovická v Olomouci, ve Zlínském kraji si odnesly pokutu benzinky UNICORN ve Vsetíně a BENZINA v Hulíně.