Jak zvýšit svou produktivitu práce a dosáhnout lepších pracovních výsledků?

Od správného pracovního výkonu, který bychom mohli vyvinout, nás často ruší hned několik faktorů. Může to být například to, že práce nám neubývá – spíše naopak. Vidíme, jak se hromadí e-maily, které je třeba co nejdříve vyřešit. Také to mohou být hluční spolupracovníci nebo touha zkontrolovat svůj účet na sociálních sítích. Toto všechno se může nepříznivě projevit na vašem pracovním výkonu. Naštěstí ale existují také metody, s jejichž pomocí je možné navýšit produktivitu práce. 

Pomoci může příroda 

Příroda má na naši mysl značné účinky. Podle některých odborníků pouhý pohled na fotografii přírody může vést k navýšení produktivity práce. Pokud se tedy snažíte maximalizovat svůj výkon, pořiďte si rostlinu na pracovní stůl, nebo můžete svůj pracovní prostor vybavit fotografiemi přírody. 

Správně zvolená hudba 

Pokud jste zvyklí u své práce poslouchat hudbu, měli byste se zaměřit na to, jaký je to styl. Radostné a pozitivní melodie vás mohou naladit k rychlejší práci, vedou ale také k tomu, že jste příjemnější a ochotnější spolupracovat. Oproti tomu pomalejší a depresivnější melodie nás v práci zpomalují. Odborníci uvádí, že s postupem času mohou vést dokonce až k demenci. 

Množství práce 

Ukázalo se, že zaneprázdnění zaměstnanci dosahují lepší produktivity práce. Pokud mají velké množství úkolů, které je třeba splnit, pracují na nich rychleji a lépe. Z tohoto důvodu je dobré vytvořit si každé ráno seznam úkolů, které je potřeba splnit. Díky tomuto seznamu získáte pocit, že toho, co musíte splnit je opravdu hodně, a budete pracovat rychleji. 

Stolní lampa 

Zatímco většina kanceláří je vybavena klasickými stropními zářivkami, vědci z Japonska prokázali zajímavou skutečnost. Zaměstnanci, kteří měli na stole zdroj světla (tedy stolní lampu), dosahovali o 5 % větší produktivity práce. Přitom stropní svítidla mohla být vypnutá. Chcete-li být produktivnější, sviťte si stolní lampou.