Půjčky

Absurdity, na které si lidé půjčují

V dnešní době jsou půjčky lehce dosažitelné, což si lidé moc dobře uvědomují. Lidé vědí, že si mohou půjčit i několik tisíc korun během několika málo minut, proto proč toho nevyužít? Stále se však mezi námi najdou ti, kteří jsou zásadití a kteří doufají, že se k žádné půjčce nikdy nebudou muset sklonit. Právě takoví lidé by si zasloužili pochvalu, protože ještě nesklouzli do lákavého, přesto velice nebezpečného světa půjček, o němž se stále všude mluví. Mnozí lidé se však světem úvěrů nechal zlákat a nyní čelí mnohým nepříjemnostem. Zadlužili se totiž kvůli absurditám.

Díky tomu, že jsou půjčky, konkrétně nebankovní úvěry a krátkodobé půjčky, tak rychle dosažitelné, lidé si odvykli šetřit. Najednou jim nezáleží na finanční zásobě, najednou si chtějí půjčit místo toho, aby si na danou věc našetřili. Podívejme se proto na naprosté absurdity, na které si bohužel půjčujeme dnes a denně.

1) Značkové oblečení, kabelky, boty

Především ženy si dokážou půjčit i na oblečení, boty či kabelky. Mnohé z žen jsou toho názoru, že pokud nemáte značkové oblečení ani kabelky či boty, nejste in. Jenže ono to samozřejmě takto není. Lze si koupit skvělé a krásné, mnohdy hezčí kabelky v obyčejných buticích, nemusíte utrácet za kabelky desetitisíce korun. Když si chtějí ženy tak moc koupit něco značkového, je načase si na to vydělat. Přes to vlak nejede. Nezavazujte se díky něčemu, co vám někdo může ukradnout, co se vám může během dne roztrhnout nebo co při poškrábání nemá už žádnou hodnotu.

2) Nová elektronika

Stejný či podobný případ je, když si půjčujeme na novou elektroniku. Do toho spadají nejen nové počítače, ale také nové televize, videohry, playstationy nebo mobilní telefony. Nic není tak drahé, abychom si na to za pár měsíců nevydělali. Je třeba si uvědomit, že když se nyní uvážeme do nějakého závazku a necháme se zlákat úvěrem, stejně se budeme muset další měsíce uskromnit, protože budeme muset splácet, ale daleko vyšší sumy, nikoli jen tolik, kolik elektronika stála.