Podnikání

Jak si zjednodušit začátky podnikání? Pomůže franšíza

Začátek podnikání nikdy není snadný, ale to vám taky nikdo nikdy nenamlouvá a netvrdí. Vstup do světa podnikání je poněkud hektický a těžký, ale když to člověk ustojí, rázem vstoupí do světa bez starostí s finanční jistotou. V případě, že patříte k lidem, kteří si chtějí své začátky podnikání zjednodušit, můžete vstoupit do světa podnikání s franšízovým podnikáním. Franšíza je totiž způsob, jak začít podnikat, aniž by vás v takovém měřítku strašila krize či krach.  

Podle posledních průzkumů během prvních pěti let podnikání ukončí svou životnost nebo zkrachuje až sedmdesát procent začínajících podnikatelů. V tomto případě však nemluvíme o franšízových podnicích, které to mají ve statistikách napsáno trochu jinak. Ve statistikách je napsáno, že právě po prvních pěti letech se franšízy začínají konečně pořádně rozjíždět, jelikož se pomalu ale jistě navrací počáteční investice, která byla prvotně do podniku vložena. A tak nad franšízami dlouho neváhejte a dostaňte se díky nim do světa byznysu.  

Co znamená franšíza pro podnikatele? 

Pokud byste se zeptali podnikatelů, co pro ně franšíza znamená, odpověděli by vám, že franšíza znamená pro podnikatele o osmdesát procent menší riziko, že zkrachují. Co se týče ziskovosti nebo návratnosti investice, to se odvíjí od průměru daného oboru.  

Franšíza je obrovskou příležitostí i v době krize 

Je třeba zkonstatovat, že franšízové podnikání je opravdu obrovskou příležitostí i v době krize. Nebudete totiž muset vstupovat do světa byznysu s něčím novým, vstoupíte do světa byznysu s už vybudovanou značkou, s vybudovaným systémem a funkčním a efektivním know-how.  

I když mnozí lidé namítají, že franšízové podnikání rovná se ztráta svobody a svobodného rozhodování, pravdou je, že tomu tak není. Přece jenom podnikatel není nikdy úplně svobodný, musí se vždycky nějak přizpůsobovat.