Půjčky

Kdy volit bankovní a kdy nebankovní úvěr?

Mnozí lidé jsou toho názoru, že bychom se za bankovní úvěr měli stydět. Jenže dnes to není nic, za co bychom se stydět měli. Mnohem horší by bylo, kdybychom odolali bankovnímu úvěru a udrželi si své ego, posléze bychom však spadli do finanční tísně a stali se z nás bezdomovci. I když není půjčka nic, co v životě oceníme, je to zkrátka něco, co se v určitých chvílích hodí. Je však nutné rozlišovat, v jaké chvíli se hodí vzít si bankovní úvěr a v jaké by se raději mělo sáhnout po tom nebankovním.

V současné době jsou oba úvěry poměrně snadno dostupné. Oba typy úvěrů se neustále propagují v televizích a člověk je až překvapen tím, kolik úvěrových produktů se na našem trhu nachází. I když nyní haníme jednotlivé reklamy, v budoucnu, kdy bychom se ocitli ve finanční tísni, nám mohou právě bankovní nebo nebankovní úvěry dost pomoct.

Je jen třeba vědět, v jakých situacích volit bankovní a v jaké nebankovní úvěr.

Kdy volit bankovní úvěr?

Co se týče bankovních úvěru, ten se volí jen tehdy, kdy potřebujete půjčit sto a více tisíc. Obvykle po něm saháme jenom tehdy, kdy si potřebujeme půjčit na bydlení nebo na rozjetí byznysu. V jiných případech je vhodné sáhnout po nebankovních půjčkách, protože jsou výhodnější a rychleji je smeteme ze svého života.

Kdy volit nebankovní úvěr?

Jelikož nebankovní instituce půjčují jenom několik desítek tisíc korun, jsou nebankovní půjčky lépe dosažitelné. To však neznamená, že si je máme brát na jakékoli hlouposti a absurdity. Nebankovní půjčky nám přijdou vhod tehdy, kdy se nám začnou kazit spotřebiče v domácnosti a kdy naše finanční zásoba nestačí na jejich opravu či případnou koupi nového spotřebiče. Stejně tak se mohou nebankovní úvěry či konkrétně krátkodobé půjčky hodit v situacích, kdy se nám rozbije telefon nebo kdy renovujeme svůj dům či byt.