Podnikání

Akcie do marihuany jsou zase výhodnější. Poskočily o skoro čtyřicet procent

Vytvořit byznys, který bude mít co dočinění s marihuanou, je poměrně riskantní. Člověk musí kontrolovat, kolik je stále legální a kolik nikoli. Do podnikání s marihuanou se pustil i producent, který se rozhodl rozjet byznys s léčebným konopím, který nazval Tilray. Pro investory byl už od první chvíle byznys velice atraktivní, proto se do něj rozhodli investovat. A neinvestovali málo! to se jim ostatně nyní vyplatilo, jelikož akcie producenta marihuany na Wall Street výrazně stouply, skoro o čtyřicet procent.

Cena akcií léčebného konopí stoupla za poslední měsíc o neuvěřitelných dvě stě procent, což znamená nárůst konkrétně 38 procent. Důvodem je možná to, že se chystá úplná legalizace marihuany v Kanadě, tudíž se dává větší prostor využití marihuany nejen ve farmaceutickém průmyslu, ale také v potravinářském průmyslu.

Pro investory je aktuální zvýhodnění ceny akcií dobrou zprávou po uplynulých několika měsících, kdy všechno bylo nejisté. Podle všeho byly akcie podniku poměrně nestabilní, neustále se proměňovaly a měnily. Dokonce burza s akciemi zvaná Nasdaq až pětkrát pozastavila obchodování.

Nyní však šly akcie léčivé marihuany Tilray nahoru, ale nejedná se o jedinou firmu s marihuanou, jíž vzrostly ceny akcií.

Na burze rostou ceny akcií dalších producentů marihuany

Se zmiňovanou legalizací marihuany v Kanadě se pojí i další úspěchy na burze, kterých se dočkali další producenti marihuany. Ke zvýšení cen akcií došlo u producenta marihuany zvaného Aurora Cannabis nebo také u jiných známých producentů marihuany.

Konopí jako náhražka léků na bolest

Obchod s léčivým konopím je na svém vzrůstu. Lidé konečně pochopili, že se jedná jen o náhražku předepisovaných léků na bolest. Díky brzkému legalizování marihuany v Kanadě by se prodeje mohly opět zvýšit a díky tomu by se z producentů marihuany mohli stát velice rychle dolaroví milionáři, dokonce miliardáři.