Ekonomika

Ceny benzinu začínají opět klesat. Sice jen nepatrně, ale klesají

Pohonné hmoty ke svému každodennímu životu zkrátka potřebujeme. Lidé pohonné hmoty potřebují, vždyť denně jezdí svým vozem do práce, k lékaři, do škol či podobně. Ovšem donedávna bylo na denním pořádku obrovské zdražování cen. Došlo k tomu díky méně dostupné ropě, která byla tím pádem i dražší. Naštěstí nyní se karta zase obrátila a ceny benzinu a nafty začaly nedávno klesat. Nepředstavujte si však výrazné zlevňování pohonných hmot, spíše buďme rádi za nějaký pokles cen, který se trochu projeví na stavu naší peněženky.

Abychom však mysleli pozitivně, všechno začíná mírným zlevňováním nebo ne? Pokud bude klesat cena pohonných hmot dál, zanedlouho se dočkáme zase výhodnějších cen.

Jaké jsou ceny nyní?

Díky nedávnému klesání cen jsme se dostaly na 33,32 koruny za litr benzinu Natural. Cena klesla o tři haléře. Co se týče nafty, litr nafty je o korunu levnější než aktuální cena litru benzinu. Zde cena klesla o dva haléře.

Kde jsou pohonné hmoty nejdražší?

Řidiči jistě ocení vědět, kde jsou pohonné hmoty nejdražší a kde naopak nejlevnější. Bohužel i po mírném zlevnění jsou nejdražší pohonné hmoty v Praze, kde řidiči zaplatí zhruba 34 korun za litr benzinu a o korunu méně za litr nafty. Zde se zlevňovalo více, i když na cenách to nejde vidět. Nafta zlevnila po pět haléřů, benzin dokonce o deset.

Kde jsou pohonné hmoty nejlevnější?

Pokud chcete natankovat levně, měli byste zajet do jihočeského kraje. Zde vyjde litr benzinu na 32 korun, o korunu levněji zakoupíte litr nafty. Zde cena benzinu klesla o čtyři haléře, nafta o víc, a sice o šest haléřů.

Zlatý průměr najdeme v Královéhradeckém kraji, dále také v Ústeckém kraji. Tyto dva kraje jsou zatím jediné v České republice, kde najdeme cenu nafty pod dvaatřicet korun za litr. Vyplatí se zde nakupovat tedy zejména těm, kteří mají automobily poháněné naftou.