Půjčky

Chyby, kterých se dopouštíme při sjednávání půjčky

Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás, což však neznamená, že máme věšet hlavu. Existuje mnoho možností, jak se s tíživou životní situací vypořádat. V současné době se nabízí například půjčky, které ještě donedávna byly jedno velké tabu. Naštěstí dnes už tomu tak není, půjčky dávno nejsou jedno velké tabu, dnes se za ně nemusíme stydět. V případě, že chcete o půjčku požádat, měli byste se vyvarovat několika chybám, kterých se dopouštíme zejména při sjednávání klasické spotřebitelské půjčky.  

Když vám rodinné finance nestačí a potřebujete další, nabízí se zmiňované půjčky, které jsou spásou v mnoha situacích. Bohužel i při zřizování či žádosti o tuto spásu se dopouštíme mnoha, mnoha chyb. Těm lze však předcházet, jen musíte vědět, jakých chyb se dopouštíme.  

Nedíváme se na úrokovou sazbu 

Lidé volí automaticky tu půjčku, která se jim na první pohled líbí a která je výhodná. Nechají se uchlácholit zaměstnanci pobočky banky, kteří vypíchnou jen to, v čem je půjčka výhodná, ovšem zapomenou zmínit úroky, které už tak výhodné nejsou. Mnozí lidé jsou však tak uneseni půjčkou a tím, jak snadné to bylo, že se ani na úroky nezeptají. A v tom je ta chyba – nezeptají se na úroky, které je dokážou později velmi, velmi zaskočit až překvapit.  

O úrokovou sazbu se tedy zajímejte přednostně, ať později nesplácíte nesmyslně vysoké úroky, které vás dostanou až k další žádosti o půjčku.  

Neporovnáváte nabídku konkurence 

Další chybou, které se dopouštíme, je to, že neporovnáváme nabídku konkurence. Jenže je to je opravdu potřeba. Půjček je na trhu mnoho, zjistěte si o každé něco. Neskákejte do spolupráce s první bankou, která vám nabídne “tu nejvýhodnější půjčku”. Pamatujte, je to jen fráze a porovnání nabídek konkurence je na místě. Nepodceňujte to.