Práce

Čtyři krátké brigády, díky kterým si vyděláte na vánoční nakupování

Vánoční nakupování tu bude coby dup, proto je dobré si začít už nyní střádat nějaké peníze, aby nás vánoční nakupování nedostalo do dluhů. Jenže kde za měsíc peníze sehnat? Aktuální příjmy stačí jen na udržení domácnosti, musí se najít druhé krátkodobé zaměstnání, jehož příjmy budou určeny jen pro vánoční nakupování (nebo případně budou sloužit do Nového roku, který bude po Vánocích opravdu špatný po finanční stránce). Jenže jakou brigádu vzít?

Existuje mnoho brigád, které jsou nyní k dispozici. Navíc brigády jsou dnes placené mnohem lépe než klasické hlavní pracovní poměry, proto proč toho na dva měsíce nevyužít. Mnohé firmy toho mají před vánočními svátky opravdu mnoho, shání pomocníky byť jen na víkendy. Je opravdu z čeho si vybírat, proto neváhejte nad druhou, krátkou brigádou dlouho.

1) Balení dárků

Zanedlouho začnou neutichající hektické týdny, kdy se budou dárky balit tak o sto šest. Mnohé obchody nabízejí i zabalení přímo po koupi, například je tomu v parfumeriích Douglas, kde je možné si nechat zabalit i tak předražený parfém. Právě do parfumerií často hledají někoho, kdo by utíkal balit dárky. Jedná se o nenáročnou práci, která někdy utíká rychle, někdy pomalu, ale není špatně placená.

2) Roličky ve filmu

Po celý rok platí, že si můžete zahrát ve filmu. Natáčení probíhá obvykle o víkendu, proto nijak nebude zasahovat do vaší každodenní práce. Můžete hrát nejen v českých filmech, ale také seriálech, kam se shání kompars. A když se začnou komparsy sčítat, máte slušný přivýdělek.

3) Prodej na trzích

A opět zanedlouho začnou vánoční trhy, na kterých můžete prodávat ve stánku. Mnozí lidé opravdu hledají za sebe náhradu, aby nemuseli ve stánku stát, proto dokážou i dobře zaplatit. Neváhejte a přivoďte si vánoční atmosféru už v listopadu.

4) Prodej vánočních výrobků

V mnohých obchodních centrech vyrůstají drobné stánky, kde se nyní začínají prodávat vánoční ozdoby. I zde můžete prodávat.