Podnikání

Franšízy na kolečkách jako rychlý a levný vstup do světa byznysu

Chcete vstoupit do světa byznysu? V tom případě byste měli mít dostatek financí, tvrdí mnozí úspěšní lidé. Ale pravdou je, že nepotřebujete mít mnoho financí, abyste se stali úspěšní ve světě byznysu. Je to prosté a jednoduché, stačí, když začněte podnikat prostřednictvím franchisingu. To vám zajistí rychlý a takřka bezrizikový vstup do světa podnikání. Samozřejmě mnohé franšízy stojí stovky tisíc až miliony korun, ale existují i takové franšízy, které jsou naprosto levné. K nízkonákladovým franšízám patří například franšízy na kolečkách.  

Co jsou to franšízy na kolečkách 

Franšízy na kolečkách jsou v poslední době velice oblíbené, daří se jim především v létě, ale samozřejmě to není podmínka. Jak jsme zmínili, jedná se o nízkonákladové podnikání, kdy levnost je právě ta největší výhoda těchto franšízových konceptů. Nemusíte mít vlastní provozovnu, nemusíte nikam psát své trvalé bydliště, zkrátka stačí, když budete vlastníkem automobilu nebo počítače.  

Právě to, že nemusíte mít fyzickou provozovnu, je ten hlavní důvod, proč lidé investují do kolečkových franšíz. K dalším výhodám patří také nenáročnost a rychlost navrácení počáteční investice.  

Jak to funguje?  

Funguje to naprosto jednoduše – zkrátka se to řídí heslem “pokud nejde zákazník za firmou, firma musí k zákazníkovi”. Pod franšízami na kolečkách si lze představit například nejrůznější food trucky, které prodávají občerstvení na náměstích nebo v zahraničí u molů či v čínských čtvrtích. Také takto působí například společnost NoH2O, která ke svému podnikání potřebuje jenom auto. Pod franšízami na kolečkách si také mnoho lidí představí například kavárenské franšízové koncepty, které mají jenom vlastní vozíček a stojí na náměstích ve velkých i menších městech. 

Vrhnete se také do podnikání s kolečkovými franšízami nebo bude vaše cesta do světa byznysu vypadat jinak?