Práce

Homeoffice – čím dál více oblíbená forma práce

Pracovat z domova a být svým vlastním pánem – o tom sní většina těžce zaměstnaných lidí. Každodenní vstávání o hodinu (ne-li více) dříve kvůli hromadné dopravě, jež jezdí ve špatných intervalech, nikoho nebaví. Co bychom dali za chvilkové pospání. Naštěstí začala spousta firem v dnešní době zřizovat tzv. homeoffice neboli domácí kanceláře. Své zaměstnance korigují pomocí video hovorů nebo dle emailů s danými úkoly. Je pak na vás, kdy dané cíle splníte a kdy je odešlete. Vše záleží na komunikaci s vaším nadřízeným.

Kanceláře zřízené v pohodlí domova jsou skvělou volbou zejména pro maminky s malými dětmi, které se na mateřské velmi nudí. Hledají si tedy možné přivydělání, a tak jim bývalý zaměstnavatel nabídne alespoň poloviční úvazek v podobě těchto domácích kanceláří. Ženy jsou najednou dostatečně vytížené a zároveň i spokojené. Navíc nemusí vstávat o hodinu dříve, stačí si přivstat o několik minut. Dalším plusem je také to, že stíháte dodržovat například svůj pravidelný zdravý životní styl, protože si můžete jíst, kdy se vám zlíbí.

Správná homeoffice ovšem potřebuje i to pravé vybavení. Podmínkou je rozhodně praktický kancelářský stůl, v němž budete mít všechny potřebné věci týkající se zaměstnání. Dále musíte vlastnit pohodlnou židli, díky níž se budete cítit jako v postýlce. Jelikož dáte značně zabrat svým zádům, musíte mít na paměti, že záda potřebují pevnou opěru. Nezapomeňte svou domácí kancelář umístit na vhodné a klidné místo. Nejlépe do malé pracovny v domě. Pokud nemáte tuto možnost, uvolněte si malý koutek ve své ložnici. Nesmíte být rozptylování jinými aktivitami, mezi které se řadí například sledování televize nebo vaření. Kancelář musí být umístěna blízko zásuvky, abyste mohli snáze napájet vybitý počítač. Je dobré vlastnit kopírku, díky níž si můžete zakládat všechny potřebné dokumenty.