Ekonomika

Lidl opět zvýšil mzdy. Navíc přidal i další benefity

Boj o schopné zaměstnance neustále pokračuje. Firmy, které chtějí mít zaměstnance stále po ruce, které nechtějí mít problém s neobsazenými pozicemi, si zkouší udržet své zaměstnance, co jen to jde. Například společnost Lidl si své zaměstnance ještě více pojistil, a to tak, že jim opět zvýšil mzdy. Kromě toho se mohou zaměstnanci řetězce Lidl radovat i z dalších benefitů, k nimž patří třeba zdravotní volno.  

Pokud aktuálně hledáte práci, pak byste možná měli zvážit práci v hypermarketu Lidl. I když se vám může jevit práce u pokladny jako nutná a stereotypní záležitost, přece jenom je to práce, která je opravdu velice dobře placená. O tom svědčí i fakt, že Lidl opět zvýšil mzdy. Od letošního března dosáhnou prodavači či pokladní nástupního platu ve výši více jak osmadvacet tisíc korun, pokud tedy budou na hlavní úvazek, a to na čtyřicet hodin týdně. Po třech letech pak mohou pracovníci dosáhnout na dvaatřicet tisíc korun.  

V Praze dostanete ještě víc 

Bydlíte v Praze a chcete se ucházet o pozici v Lidlu? Pak pro vás bude radostnou zprávou to, že dosáhnete na ještě krapet vyšší sumu než pracovníci v jiných městech v republice. Důvodem toho je specifický trh v Praze, díky kterému pokladní nebo prodavači dosáhnou nástupního platu sahajícího na skoro jedenatřiceti tisíc korun. Po třech letech pak mohou tito zaměstnanci dosáhnout více jak čtyřiatřiceti tisíc korun měsíčně.  

Bonusy jsou také lákadlem 

Jak jsme zmínili, kromě toho, že Lidl zvýšil mzdy, přinesl zaměstnancům také bonusy a benefity, a to zejména ve formě placených tří dnů zdravotního volna. Už vloni svým zaměstnancům přinesl další výhodu, a to stravenky ve výše sto korun. K dalším benefitům potravinového řetězce je také karta Multisport, která je zejména mezi aktivními jedinci velice oblíbená.