Práce

Manažeři v dětských domovech sklidili úspěch!

Rozjet svůj vlastní byznys by dnes chtěl opravdu každý. Pro mnoho lidí je právě takový svůj vlastní byznys možností, jak se v budoucnu stát nezávislý. Myslí se tím to, že budeme mít tučné bankovní konto, naše firma bude známá a my se tak nebudeme muset plahočit každý den do práce, kterou nemáme rádi, abychom si vydělali nějakou tu sumu peněz, která by mohla být zase o něco vyšší. Nicméně je nutné poznamenat, že takové cíle mají nejen dospělí, ale také i děti a to hlavně ty, které žijí v dětských domovech. Většina dětí chce být jako maminka nebo jako tatínek, ale ony už přemýšlejí nad svým vlastním byznysem, protože se inspirovat od rodičů bohužel nemohou.

Právě proto do jednoho z dětských domovů na Vysočině přijeli manažeři a podnikatelé z celé České republiky, protože chtěli svůj čas věnovat právě těmto mladým dětem a lidem z dětského domova, které už se zanedlouho chystají tento svůj příbytek opustit. Jedná se o druhý ročník Letního podnikatelského kempu, který si klade za cíl připravit mladé lidi na reálný život. Chtějí v nich navíc probudit jakéhosi podnikatelského ducha.

Návštěva sklidila obrovský úspěch!

Jedná se o projekt, který stejně jako loni opravdu obstál a sklidil úspěch. Původně se chtěl vytvořit vzdělávací program na podporu mládeže právě z dětských domovů. Mládež se během tohoto letního kempu seznámila s aspekty podnikání, dále také s tím, jak být správným zaměstnancem podniku nebo jak se stál hotovým profesionálem v oboru. Podnikatelé a manažeři se nebáli dětem předat své vlastní nasbírané zkušenosti, které jim mohou trochu pomoct na té cestě životem.

Tento kemp mimochodem už druhým rokem realizuje Česká manažerská asociace ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Yourchance. Děti si například i vyzkoušely podnikatelský model a vychytaly tak nedostatky podnikatelského záměru.