Podnikání

Motivujte se na základě citátů

Mít svůj vlastní podnik je samozřejmě skvělé, ale mnohdy se díky podnikání dostáváme také do značných depresí. Z těchto stavů, kdy nám chybí sebejistota a sebedůvěra, se jen stěží dostáváme, protože právě takové předpoklady když chybí, je špatně. Hlavně v podnikání. Pokud jste četli knihy o podnikání, tak se každý velký úspěšný podnikatel, jenž knihu napsat, alespoň jednou ocitl ve chvíli, kdy neměl naprosto nic a kdy se chtěl všeho vzdát, přesto se nevzdal. Jedná se o unikátní jedince, kteří dotáhli své podnikání nejdál, protože se nebáli riskovat. Risk je něco, s čím se v podnikání musí počítat, protože právě díky risku získáme to nevídané bohatství. Bez nejistoty by to navíc nebyla legrace. Když si pak v průběhu podnikání uvědomíme, že vlastně celé naše podnikání je o risku, zjistíme, že bez té nejistoty už nemůžeme žít, že bez nejistoty naše podnikání nefunguje.

Jenže někdy nás strach z nejistoty naprosto pohltí a my nevíme, jak se z takové situace dostat. Od toho jsou tu však motivační citáty, které jsou naprosto unikátní a kupodivu vždy vystihnout situaci, v níž se nacházíme. Většinou tak nabereme opět zvláštní sebedůvěru a pustíme se plnou parou vpřed k úspěchu, po kterém jakožto podnikatelé doslova prahneme.

Co nám pomůže na úplném začátku?

Pokud máme nápad a rozhodneme se ho uskutečnit, mnohdy si nejsme jisti, jestli to zvládneme tak, jak si představujeme. Proto bychom se měli už na úplném začátku motivovat, a to nejlépe citátem od Lao Tzu, který kdysi řekl, že i cesta dlouhá tisíc mil se začíná tím prvním krokem. .

Jestliže se dostaneme do situace, kdy budou vítězit naše výmluvy před našimi činy, bohužel se musíme také opět motivovat, protože bez motivace to nepůjde. Většinou se rozhodneme pro motivační citát, který nás dokáže naprosto zlomit a donutit nás, abychom začali od začátku, protože přece jenom chvíle, kdy se začneme vymlouvat, je chvíle, během které si tvoříme jakési bariéry, jež nás oddělují od splnění našeho daného podnikatelského cíle. Musíme se teda rozhodnout začít od začátku, protože pouze tak lze rychle bariéry zbourat a jít trochu jiným směrem. Pokud si netroufáte na tento krok, stačí si jen říct, že život nemá žádné bariéry, žádné omezení. Samozřejmě pouze kromě těch, které si vytvoříme zcela sami. To jsou moudrá slova Lesa Browna.