Práce

Programátorské kurzy už jsou i pro dívky!

O tom, že je na trhu nedostatek pracovní síly, o tom už dávno všechno víme. V poslední době se však uvažuje nad tím, že by se lidi hrnuli do nabídek práce, pokud by však zaměstnavatelé nabídli mnohem více, než nabízejí doposud. Bláhově si zaměstnavatelé myslí, že lidi skočí po první nabídce, kterou uvidí. Lidé dnes vědí, že si už mohou vybírat, proto se zaměřují na to, aby z možného potencionálního zaměstnavatele vymanili co nejvíce. Dnes si bohužel pro společnosti určuje podmínky možný horký kandidát a firma mu většinou vyhoví, pokud se jedná o možného zaměstnance, kterého nutně shánějí a kterého v daném oboru bohužel sehnat jen tak lehce nejde.

Jedná se zejména o programátory, kteří chybí v mnoha společnostech. Za ně by se doslova rozdaly všechny společnosti, které se po takovém pracovníkovi shánějí. Schopných programátorů je dnes totiž opravdu málo a je to všeobecně známá věc. Při příležitosti Dne dovedností mladých lidí se tak společnost Vodafone rozhodla, že zveřejní nabídku, a to možnost vzdělávání v oblasti programování pro mladé dívky. Konkrétně se jedná o dívky ve věku čtrnáct až osmnáct let. Jedná se o celosvětový den, proto tato nabídka byla zveřejněna v šestadvaceti zemích včetně tedy České republiky. Nejedná se o kurz pokročilý nebo základní – dívky jsou vítány bez ohledu na dosavadní zkušenosti a získané dovednosti.

S čím se dívky seznámí?

Dívky se během takového vzdělávání seznamují se základy programování jazyků, dále se setkávají s vývojářskými programy, mezi něž se řadí html, dále třeba CSS, GitHub nebo Bootstrap. Díky nim si pak po týdnu tohoto kurzu vytvoří svou vlastní webovou stránku.

Ovšem takových podobných projektů vzniká opravdu mnoho. V poslední době se společnosti velice snaží o to, aby nalákaly do svých spárů i dívky, které by projevily trochu zájem a hlavně schopnosti nutné pro programování. Většinou se pak dívky účastnící se takových kurzů dostanou rovnou do výběrových řízení daných firem a ti si pak vyberou nejnadanější, které zaměstnají.