Ekonomika

Může se to stát i u vás doma aneb Nejčastější nehody v českých domácnostech

Zpochybňujete význam pojištění domácnosti? Pokud jste v dobré víře ušetřili pár korun, možná svůj postoj po přečtení tohoto článku přehodnotíte. Jakkoliv se vám domácí prostředí jeví jako nejbezpečnější místo na světě, leckdy stačí chvilka a oheň je na střeše. Myšleno obrazně i doslova.

Nejvíce práce mají zámečníci

Kdybyste se bývali rozhodli pro profesi zámečníka, pravděpodobně byste teď nevěděli, kam dřív skočit. Zabouchnuté dveře, poruchy zámku a zlomené klíče patří k nejčastějším pohromám českých domácností. A proč si kvůli tomu sjednat pojištění domácnosti? Protože i vám jistě přijde vhod pomoc na telefonu – asistenční služba vám urychleně zajistí šikovného řemeslníka, byť byste se domů nemohli dostat třeba o půlnoci.

Problémy obvykle rozdmýchá kutil

Na druhém místě v žebříčku nejčastějších katastrof v českých domácnostech jsou problémy s elektroinstalací. Následují poruchy kotlů a vodovodních baterií. Podle pojišťoven jsou škody větší, když se do řešení pustí samozvaný odborník neboli kutil domácí. Mnohem bezpečnější je svěřit opravu do rukou skutečného profesionála. Samozřejmě opět přijde vhod asistenční služba. Nehledě na to, že pojišťovna uhradí vzniklou škodu.

nehody

Přibývá krádeží

Spoléháte se na to, že je vaše bydlení docela nenápadné? I tak se můžete stát obětí bytaře, který se k vám vypraví na návštěvu v době vaší nepřítomnosti. Zjištění, že se vám někdo doslova hrabal v soukromí, a navíc si z domácnosti odnesl veškeré cennosti, není zrovna příjemné. Pojištění vás sice neochrání jako bezpečnostní dveře a mříže v oknech, ale pomůže vám alespoň z finančního hlediska.

Pokud jste uzavření pojistky odkládali z důvodu vysoké ceny pojistného, spočítejte si, kolik by vás stálo případné řešení škodních událostí. Kalkulace pojištění domácnosti je pouhým zlomkem částky, kterou byste museli hradit z vlastní kapsy.