Práce

Jak navýšit své příjmy?

Lidé jsou v současné době velmi nespokojeni se svými příjmy. Zaměstnavatelé nabízejí málo za často velmi těžkou práci. Ovšem z něčeho se žít musí, proto se není čemu divit, když lidé v otřesných zaměstnáních zůstávají. Někdy jsou tam jen z toho důvodu, že potkali skvělý kolektiv, z něhož nechtějí jen tak ven. Mnohdy se také stává, že jim práce nevadí, dokonce je i baví – peníze jsou pro ně pak už jakýmsi (byť malým) bonusem.

Jelikož se blíží jaro a následně léto, spousta z nás si již nyní šetří na dovolenou. Nechtějí ji strávit někde v horách nebo na Šumavě, proto si založili pokladničku na nezapomenutelnou dovolenou u moře. Moře, vlny, pláž, slunce a relaxace – po tom touží zkrátka snad každý z nás. Léto je skvělou dobou právě ke všem těmto činnostem a věcem. Ovšem taková luxusní dovolená přece jen něco stojí. Proto je dobré začít si šetřit už nyní.

Jak si ale z tak malého příjmu našetřit tak velké peníze? Jde to vůbec? Zkuste si proto přivydělat krátkými činnostmi během týdne.

1. Pronájem nepoužitých prostor může být skvělý přivýdělek

Pakliže jste vlastníky domu, který má například ještě horní patro, jež třeba nepoužíváte, zkuste ho trošku zkulturnit a následně pronajímat. Určitě si to svého domu zvolte vhodné nájemníky. Požadavky řádně upřesněte. Záleží jen na vás, jestli toužíte po „spolubydlících“, kteří kouří nebo mají domácího mazlíčka. Takový pronájem nepoužitých prostor je ovšem skvělým přivýdělkem při vaší stávající práci.

2. Doučování alespoň dvakrát týdně může pomoci na oblíbené ostrovy

Jestliže patříte mezi ty, kteří se mohou pyšnit magisterským titulem, také toho využijte. Zkuste alespoň dvakrát do týdne doučovat známé či neznámé děti svých sousedů či přátel. I tato možnost vás může dostat do oblíbených letních míst, jako je například Bali, Chorvatsko, Itálie, Španělsko nebo Kanárské ostrovy.