Podnikání

Nejlepší knihy o investování. Ať se rok 2021 nese ve znamení bohatství

Akciové trhy už v roce 2020 zažily obrovský boom. S příchodem koronavirové krize se řada akciových titulů naprosto propadla, což přilákalo řadu investorů. Možná jste mezi nimi i vy. A pokud ještě ne, přečtěte si některou z knih o investování. 

Knihy o investování jsou bezesporu tím nejlepším průvodcem na cestě k vysněnému bohatství. S jejich pomocí si nastavíte správně svou mysl a zjistíte, jak to vlastně nejen na burze funguje. Která konkrétně stojí za přečtení? 

Inteligentní investor je bible každého investora, tvrdí Warren Buffett 

Chci se stát investorem, ale kterou knížku si mám přečíst nejdříve? Inspirujte se třeba Warrenem Buffettem, nejlepším investorem aktuálního století. Dlouhodobě se drží v první desítce nejbohatších lidí světa, dokonce byl nějakou dobu takzvaně “na bedně”. Podle něj je biblí každého investora kniha jménem “Inteligentní investor”. Stojí za ní Benjamin Graham a těší se z takového úspěchu, až je to k neuvěření. Kniha seznamuje čtenáře s trhem. Díky ní pochopíte, jak k trhu máte přistupovat a jak máte přistupovat k investování jako takovému.  

Bohatý táta, chudý táta pro ujasnění priorit 

Jednou z knih, která je také velmi často doporučována, je dílo “Bohatý táta, chudý táta”. Nepojednává přímo o investování, ale díky ní si určíte své priority, což je ve světě investování víc než důležité. Uvědomíte si, že pasivní příjmy jsou víc než ty aktivní a že by se každý, kdo aktivní příjmy eviduje, měl vynasnažit, aby peníze začaly pracovat pro něj.  

Kniha Roberta T. Kiyosaki patří k tomu nejlepšímu ve světě byznysu. O tom svědčí i fakt, že byla přeložena do padesáti jazyků a prodalo se jí přes šedesát milionů výtisků.  

Myšlením k bohatství nastaví vaši mysl 

Abyste byli v investování úspěšní, musíte mít správně nastavenou mysl. Jen člověk, který ví, že pozitivní myšlenky přináší pozitivní život, může uspět – a to nejen ve světě investování, ale i v osobním životě. Ke správnému nastavení mysli pomůže kniha napsaná Napoleonem Hillem, nazvaná “Myšlením k bohatství”.